avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Activitate cristina toma

Activitate cristina toma

stiu, numai ca in orice pv de control itm-ul trebuie sa dea avertismente sau sanctiuni, nu mi-am primit nici salariul cuvenit pentru perioada lucrata si nici actele care trebuiesc eliberate oricarui angajat la incheierea raporturilor contractuale, iar itm-ul nu face nimic, pt aceasta firma sunt zeci de plangeri nu una singura, dar .... spaga e spaga. am inaintat o adresa catre conducerea itm, sa vedem ce se va rezolva.
din pacate este adevarat, eu am depus reclamatie pentru nerespectarea drepturilor angajatului si raspunsul ITM a fost "daca va considerati nedreptatita va rugam sa va adresati justitiei", in conditiile in care neregulile erau demonstrate cu acte si lipsa acte, dar inspectorii ITM au considerat ca bunurile primite drept spaga sunt suficiente pentru a inchide ochii.
Mentionez ca sentinta este definitiva si ierevocabila, in acest caz ce trebuie facut?
in urma divortului am ramas, cu acordul fostului sot, cu numele dobandit in urma casatoriei, as dori sa renunt la acest nume si sa revin la numele purtat inaintea casatoriei, se poate?