avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1997 soluții astăzi
Forum Activitate gianiomu

Activitate gianiomu

Răspuns la discuția Plangere contraventionala
data de primire pe comunicare este 22
..si da am avut delegatie in strainatate intre 21-25 iunie + cate o zi inainte si dupa pe drum
Va rog ajutati-ma.
Vreau sa imi raspunde-ti, daca se poate, in privat.

Multumesc.
Cu stima.
Răspuns la discuția Plangere contraventionala
libere?
eu am primit-o pe 29-30 luna trecuta acasa cu toate ca data postei este de 22 iunie.
Mai pot face ceva?
Răspuns la discuția Plangere contraventionala
freeelis a scris:

Nulitatea procesului-verbal se poate obtine numai in cazul in care lipseste menţiunilor privind numele, prenumele şi calitatea agentului constatator, numele şi prenumele contravenientului, iar în cazul persoanei juridice lipsa denumirii şi a sediului acesteia, a faptei săvârşite şi a datei comiterii acesteia sau a semnăturii agentului constatator . In aceste situatii, nulitatea se constată şi din oficiu.


am hotarare data de judecatoria Focsani in urma a unei astfel de contestatii pentru ca mi-a scris gresit prenumele si s-a hotarat respingerea plangerii intrucat exceptia invocata de catre petent nu constituie o cauza de nulitate absoluta!! ..a procesului verbal putand atrage, cel mult, nulitatea relativa a actului, conditionata de probarea unei vatamari. Va rog sa ma ajutati sa inteleg: ACUM TREBUIE SA FAC RECURS si sa motivez raspunsul la intampinarea Politiei??

Multumesc.#-o
Cu stima
Răspuns la discuția concediere-somaj-angajare
Multumesc!:D

Cu stima.
Buna ziua,
Am si eu urmatoarea situatie. As dori daca se poatesa-mi raspunde-ti la intrebarile de mai jos.
Am fost concediat de la ultimul loc de munca dupa 4 ani de la angajare.
Societatea a platit contributiile corect.
Am facut cerere sa primesc salariu compensatoriu.
Vreau sa stiu urmatoarele:
1. CAND TREBUIE SA FIE PLATIT ACEST SALARIU?
2. In cazul in care intru in somaj, LA CE PERIOADA DE LA INTRAREA IN SOMAJ POT SA MA ANGAJEZ SI SA BENEFICIEZ de prevederile art. 72 al legii 76/2002.
3. IN CE CONDITII POT BENEFICIA DE ART. 74, 75 din legea 76/2002? Trebuie sa dovedesc schimbarea de domiciliu?

Precizez toate astea in conditiile in care astept sa se concretizeze o oferta de munca intr-o localitate aflata la o distanta mai mare de 50 km de domiciliul meu stabil.


Multumesc.
Cu stima.