avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Activitate cosmindraghiciu

Activitate cosmindraghiciu

Va salut! 25.03.09 - Bucuresti: in jurul orei 03:00 dupa cateva beri la o onomastica incercam sa ajung acasa la volanul masinii mele. Sa scurtez drumul am mers cca 15m pe interzis unde m-au vazut niste politai de la ordine publica, care intradevar mi-au si facut semn sa opresc dar eu le-am facut acelasi semn cu mana si mi-am continuat drumul linitit. Bineanteles ca la maxim un km am fost fost tras pe dreapta de un alt echipaj care mi-au luat si alcoolemia .. care mi-a iesit de 0,7 . Am cerut sa merg la sange, am cooperat f bine, apoi am fost la sectie pentru o declaratie; acolo ce sa vedeti.. am observat ca eu eram cel mai treaz:)) Era ziua politiei si la ora 6 toata lumea era fericita. am scris declaratiile (eu si prietena mea) apoi am mai asteptat un timp afara, apoi le-am semnat am dat mana si am plecat fara sa primesc nimik la mana. Mi s-a mai spus doar ca am sa fiu sunat cand ies probele pentru o a doua declaratie.
Fiind prima data cand mi se intampla asa ceva nu am stiut sa cer, am aflat abia cand m-am dus sa predau permisul. Trebuie sa mentionez ca cel care ne-a asistat toata noaptea au fost aceiasi domni politai care ne-au surprins prima data (ordinea publica) dar asta nu-i scuza cu nimik; macar sa stiu si eu de ce sunt acuzat.
Dupa cum vedeti cred ca sunt sinurul de pe acest forum care nu incep prin a ma justifica dar numai eu stiu ce e in sufletul meu. Poate ma ajutati si in aceasta privinta; aveti idee ce ma asteapta sau care ar trebui sa fie urmatorul pas? As putea oare sa scap fara permis anulat? Imi poate explica si mie cineva ce este aceea o amenda administrativa? Va multumesc anticipat!