avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Activitate remi mihai

Activitate remi mihai

Discuție Pot fi obligat
Buna ziua am o intrebare sunt angajat la o societate calificat in meseria de electrician pot fi obligat sa prestez alta munca in afara calificarii mele? va multumesc!
Buna ziua, pentru a intra in somaj trebuie de la fostul angajator o adevarinta privind plata contributiilor la bugetul asigurarilor pentru somaj pe care el nu vrea sa o complecteze va rog sfatuiti-ma ce pot face,nu este obligat prin lege va multumesc.
Răspuns la discuția Incalcare de propietate
Va multumesc mult asa am sa fac.Dar mai am o intrebare ce se intimpla daca dau gardul jos si fac altul unde este locul la jumatate am totusi acte si el nu are si este pe terenul meu sa ma dea el in judecata ce castig ar avea?
Buna ziua am o intrebare si va rog sa-mi dati un sfat.Acum 15 ani am facut casa langa parintii mei mama si sotul ei, ca eu eram din alta relatie am o suprafata de teren de 1000 m patrati la strada latime de 15m eu si 15m ei, am facut fantana impreuna la jumatate acum 10 ani ,dupa ce am terminat cu fantana el a facut gard intre noi cand eu eram la servici dar nu la jumatate asa cum trebuia ci la 16m ca asa ii venea bine ca avea stalpii la gardul din fata din 2 in 2m si la 15m trebuia sa mai puna un stalp dar a facut portita sa intru sa iau apa,nu am facut scandal ca ii faceam rau mamei.Acum cativa ani mama sa despartit de el si el a ramas la casa langa mine.Am probleme acum cu el ca nu ma mai lasa la apa zicand ca intru in curte la el si ca eu am terminat partea mea de apa.Am spus sa mute gardul ca este cu el pe terenul meu dar nu vrea.Mentionez ca am titlu de propietate pe teren plus schita cadastrala va rog sa-mi dati un sfat ce sa fac.Va multumesc.