avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Activitate dragy2008

Activitate dragy2008

Răspuns la discuția Probleme CASCO Omniasig
Am inteles cum sta treaba . Totusi daca ma duc la poligraf as vrea sa fiu insotit de un avocat insa nu am gasit pe nimeni ....imi puteti recomanda pe cineva ?
Răspuns la discuția Probleme CASCO Omniasig
Si inca o intrebare mai am : Daca refuz testul si ei nu ma despagubesc pe motiv ca nu am vrut sa fac testul ii pot da in judecata ?Sau mai degraba pot sa refuze plata motivand cu refuzul meu de a fi testat desii acesta din urma nu este proba in instanta ?
Răspuns la discuția Probleme CASCO Omniasig
O sa accept desii acest lucru este inpotriva principiilor mele ....dupa mine i-as da in judecata si maine insa vreau sa o rezolv cat de cat pe cale amiabila .In legatura cu un avocat cara sa mearga cu mine la testul poligraf ......aveti cumva o cunostinta in Bucuresti specializata in asigurari cu care pot lua legatura ?
Răspuns la discuția Probleme CASCO Omniasig
Valoarea jantelor este clarificata ele au fost si fotografiate cand au fost asigurate cu act ditional .Testul cu poligraful nu sunt obligat sa il fac numai daca vreau insa trebuie sa confirm in scris refuzul sau acceptul .Asta e dilema mea sa refuz sau sa accept ...daca accept se mai prelungeste toata treaba cu 2 saptamani si nici timpul necesar deplasarii la poligraf nu il am .Ma simt legat de maini nu pot face nimik si din pagubit am ajuns hot asta ma instiga cel mai mult .Am tot cautat pe cineva sa ma consilieze in problema asta insa nu am gasit pe nimeni .Luni trebuie sa ma duc sa le dau in scris acceptul sau refuzul meu si nu stiu daca sa ma duc sau nu pt ca mi se pare pierdere de timp .Daca sunteti din Bucuresti as dorii o metoda de a va contacta ...asta daca sunteti disponibil
Răspuns la discuția Probleme CASCO Omniasig
Am fost sunat de cineva de la omniasig care mi-a cerut sa merg sa ma intalnesc cu dansul la centrul de daune .Am mers acolo m-am intalnit cu un domn care m-a condus in biroul lui iar pe usa scria daune speciale .Mi-a cerut sa dau o declaratie in scris cu ce s-a intamplat in ziua accea ...declaratia am dat-o exact ca cea de la politie iar la sfarsit mi-a cerut sa fac testul cu poligraful si sa ii dau in scris daca sunt de acord sau nu .I-am spus ca nu pot sa ii dau un raspuns pe loc si a ramas sa il contactez maine cu un raspuns.Mi-a solicitat sa vin sa ii dau in scris acceptul sau refuzul meu .Ce ma sfatuiti sa fac ?
Răspuns la discuția Probleme CASCO Omniasig
Am depus un formular tip pe care l-am completat pe ambele parti unde am trecut contul in care vreau banii banca si suma pe care am cerut-o de la cel care se ocupa de regie propie .Acum mi-am dat seama de ce mi-a zis cel de la regie propie sa nu depun cererea de despagubire decat cand se incheie investigatia pentru ca daca faceam o reclamatie undeva fara cererea de despagubire depusa ei erau acoperiti si absolviti de orice vina .Acum ramane sa astept trecerea celor 15 zile sa vad daca primesc banii . Multumesc pentru sfaturi
Răspuns la discuția Probleme CASCO Omniasig
Am depus astazi cererea de despagubire si daca in 15 zile nu primesc banii o sa ii reclam la CSA
Răspuns la discuția Probleme CASCO Omniasig
Multumesc pentru raspuns .Luni ma duc la ei .Problema e ca nu am depus cererea de despagubire uoltima oara cand am fost la dansii ...mi-au spus ca nu e necesar decat dupa incheierea investigatilor
Răspuns la discuția Probleme CASCO Omniasig
Jantele nu au fost asigurate la valoarea lor de nou pt ca echipamentul suplimentar nu poate depasii 10% din valoarea masinii .Eu am deschis dosarul de dauna pe data de 02.02.2009 data la care am depus la dosar si dovada de la politie in care se specifica ca nu au gasit autorul ca cercetarile sunt continuate si ca am reclamat furtul la ei .Am revenit la omniasig pt a cere banii pe data de 31.03.2009 tocmai pentru a avea timp de orice investigatie deci trecusera mai mult de 30 de zile . Am sunat la cel care se ocupa de dosarul meu pe data de 01.04.2009 ia el a zis ca dosarul meu este sistat de la plata de catre directorul centrului de daune si ca este evaluat de cei de la daune speciale pe un termen nestiut de nimeni .Comform contractului nu au dreptul sa faca asa ceva ? Reclamatia de la CSA unde o pot face si cat dureaza un raspuns din partea lor ? Ar fi mai bine sa caut un avocat si sa ma duc la ei sau sa ma duc singur si sa le arat capitolul cu Plata Despagubirilor? Multumesc
Răspuns la discuția Probleme CASCO Omniasig
De platit se plateste pentru ca au vrut sa mi le procure dansii altfel spunea ca nu ma despagubesc nu imi mai deschideau dosar de dauna .Contractul l-am lecturat insa nu am inteles mare lucru din el in special termenul in care ei trebuie sa ma despagubeasca