avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1769 soluții astăzi
Forum Activitate diddydan2005

Activitate diddydan2005

Imi scrie in pv fapta savarsita este prevazuta de art100/3/b din oug195/2002 si sanctionata de art 100/3 din oug 195/2002. Cred ca ce ma poate ajuta e doar punctul f)...mi-a retinut permisul dar nu a bifat.Crezi ca se poate anuala?
Salut! Astazi mi s-a retinut permisul pentru aceeasi poveste. Am semnat procesul verbal si mi s-a eliberat dovada de circulatie 15 zile. Evenimentul a fost filmat cu aparat radar. Mi s-a aratat filmarea, insa eu cel putin nu am putut sa simi dau seama daca in momentul in care pietonul a pus piciorul pe trecere eu eram deja in dreptul ei. Mai mult, in aporpierea trecerii, daca nu chiar pe ea era parcat o alta masina, ceea ce mi-a redus vizibilitatea. Am trecut la alte mentiuni in procesul verbal acest fapt. In procesul verbal, la punctul f), si anume retinerea, nu mi-a scris nnimik.La fel nu cred ca articolul mentionat se potriveste cu ce trebuia scris. Vreau sa fac contestatie in care sa mentionez faptul ca nu era necesara bruscarea masinii, deoarece circulam cu maxim 30 km la ora, si nu puneam viata pietonului in pericol..ceva de genul. Am mai auzit o alta poveste cum ca trebuia mentionat pe pv ca aveau delegare sa foloseasca aparatul radar in acel loc. Credeti ca am vreo sansa sa castig???????

nu s-a scris nici la fapta savarsita ce sanctiune imi dau...nici la descrierea evenimentului.