avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Activitate bazol

Activitate bazol

Răspuns la discuția Pot sa o dau afara?
Problema ei este ca inca nu am murit! Are un prieten care ii plateste facultatea ea nu lucreaza nici nu a lucrat si ar vrea ca noi sa i-o dam acum mostenirea dar atunci precis ne-ar arunca pe strada! Nu vrem sa ii dam casa si asta e problema ei! Fiul meu sta tot cu noi cu nora si au si un copil iar ea imi cere sa ii dau afara pe ei sau sa ne ducem noi in conditiile in care ea sta in o camera separat noi la fel iar fiul meu are doua!
Răspuns la discuția Amenda se pune pe impozit??
ma ajuta cineva va rog????
Răspuns la discuția Pot sa o dau afara?

Faptul ca urmeaza cursurile unei facultati, nu o absolva de a raspunde penal pt faptele sale.
Dar de dat afara atunci nu o pot??
Daca cineva din familie primeste o amenda si nu o plateste se pune pe impozitul de locuinta?? Chiar daca locuinta nu e pe numele respectiv??
Răspuns la discuția Pot sa o dau afara?
Cand am zis ca ma duc la politie si o denunt a zis ca oricum amenda nu-l va plati si tot eu o sa trebuiasca sa il platesc pentru ca se pune pe impozitul casei, este adevarat?
Daca fica mea umbla la facultate am dreptul sa o dau afara din casa? Daca ne ameninta ca ne omoara ca ne da foc la casa etc. pot sa ma duc la politie sau chiar la judecatorie si sa o dau afara din casa hiar daca umbla la facultate?