avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 920 soluții astăzi
Forum Activitate tsd

Activitate tsd

Răspuns la discuția Astept un sfat
in cazul in care fratele mau nu este prea hotarat cu acest partaj(cum o sa se realizeze,daca o sa se vanda cele 2 imobile,daca o sa imi achite el contravaloarea...)care ar fi o rezolvare?
Răspuns la discuția Astept un sfat
Imi cer scuze ...nu prea am avut de a face cu avocatura,instante...nu inteleg prea bine.La ce anume va referiti cand spuneti ca "mostenirea a fost dezbatuta in termen"?Nu stiu exact ce acte exista...stiu doar de existenta unui certificat de mostenitor pe numele meu si al fratelui meu!
Discuție Astept un sfat
In urma cu 6 ani mi am pierdut ambii parinti intr-un accident de masina,de atunci locuiesc impreuna cu fratele meu.Acum eu as vrea sa impartim(vindem) bunurile ramase de la parinti.As vrea sa stiu daca pentru asta este nevoie de un partjaj (sa ajugem la tribunal sa implicam avocati)l sau putem rezolva asta si cu un notar daca ambii suntem deacord cu impartirea.Tin sa precizez ca eu eram minora si nu stiu daca la vremea respectiva s-au facut acte in care sa fim trecuti amandoi ca proprietari ai bunurilor(un apartament si o casa) stiu doar ca exista un act in care se precizeaza ca suntem mostenitori.va multumesc!