avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1457 soluții astăzi
Forum Activitate marianas

Activitate marianas

Buna dimineata!
As avea si eu o intrebare in legatura cu furturile din hipermarket uri. Pe baza unei inregistrari video in cat timp se poate depune o plingere, dk la comiterea faptului nu s-a depus si nu s-a chemat politia,Cel prins fiind lasat sa plece dupa ce i s-a intocmit o fisa de interpolaresi dupa ce a dat o spaga de 1 milion ag de paza. SE poate face o plangere la politie pe baza acestei fise?Si inca ceva daca stiti cumva cat se pastreaza inregistrarile video din magazin? Se arhiveaza sau se streg la scurt timp?
Astept raspunsul Dvs.
Multumesc!
Va multumesc pt raspus! Dar mai am o nelamurire se poate ca in viitor pe baza acelei inregistrari video, sa fiu acuzat?
:(Am fost prins intr-un supermarket ca am schimbat o eticheta la un produs .. in valoare de 40 cu una de 15 lei Am achitat acest pret la casa ,dupa casa ma astepta agentul de paza Mi s-a facut o fisa , si am platit o asa zisa amenda lde 100 de ron la reprez de la paza. Nu a venit politia si produsul a ramas la ei . Este posibil sa ma trezesc pe viitor cu citatie si cu proces?
Nu am antecetende...va rog mult ajutati-ma.
Va multumesc!