avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Activitate disturbia

Activitate disturbia

Răspuns la discuția faliment societate???!!!
nu am gasit pe site-ul respectiv...de fapt am gasit ceva dar imi cerea sa-mi fac cont si sa platesc ..

am intrat pe site-ul ministerului de finante si acolo a avut surpriza sa scrie :
Data inregistrarii ultimei declaratii: 12 March 2008
Data ultimei prelucrari: 13 March 2008

lucru imposibil, ca nu avea cine sa depuna asa ceva, contabil sa faca actele nu....deci cum e posibil??
tot pe site ultimul bilant aparea in 2005.
Răspuns la discuția faliment societate???!!!
multumesc ptr rasp. o sa caut.
si cu datoriile catre stat pe care nu le-a platit nimeni ce se intampla??dispar si ele??;)
buna,
am infiintat o firma in 2003....s-a lucrat pe ea pana in 2005, s-au depus toate actele ecesera bilant, balante etc..
am plecat din tara din 2006 si am revenit in 2009. in acst timp nu s-a mai lucrat pe firma, dar nici nu s-a depus niciun act.firma nu are niciun bun.
imi poate spune cineva ce ar trb sa fac si care e situatia cu societatea dupa atatia ani???

Discuție succesiune
buna ziua,

tatal meu vitreg a murit acum 10ani. acum 2 luni a murit si mama mea.dupa ce am alergat dupa toate actele de proprietate, am aflat ca nu pot sa dezbat succesiunea dupa mama mea, pana nu dezbat si succesiunea dupa tatal meu vitreg, ptr ca mama mea nu a dezbatut succesiunea atunci cand a murit el.
eu sunt singurul copil (al mamei mele, din prima casnicie a ei), dar stiu ca tatal meu vitreg ar avea si el dintr-o casnicie anterioara un copil care s-a nascut si traieste in alta tara. nu stiu cum il cheama, unde sta, nu l-am vazut niciodata....adica mai nimic, doar ca ar exista. de asemenea nici rudele lui nu stiu unde le-as putea gasi.

mostenirea fiind: un garaj, 2 terenuri la tara, o masina si un apartament. doar pe actul de proprietate al apartamentului apar numele celor doi(50-50%), pe restul actelor apare doar numele mamei.


am inteles ca trebuie sa merg in instanta mai intai sa rezolv succesiunea cu tatal vitreg, dupa care la notar succesiunea dupa mama.

1.as dori sa ma reprezint singura si dc poate cineva sa ma indrume unde sa ma duc, ce cereri trb completate, depuse ...etc.

2.succesiunea se dezbate doar ptr acel apartament unde apare si numele lui???

3. cat dureaza in instanta succesiunea dupa tata, ptr ca as dori sa ma incadrez in cele 6luni in care poti depune cererea de succesiune dupa mama.

4.la succesiunea dupa tata ce cheltuieli sunt???

5.ce ar trebui sa fac cu acest copil al tatalui vitreg?? are drept la mostenire? dc da si nu am cum sa dau de el, cum trebuie sa fac?

6.dc trec cele 6 luni, se plateste ceva in plus???

va multumesc mult si sper ca am explicat cat am putut de clar pb si intrebarile mele!:">

Discuție succesiune
buna ziua,

tatal meu vitreg a murit acum 10ani. acum 2 luni a murit si mama mea.dupa ce am alergat dupa toate actele de proprietate, am aflat ca nu pot sa dezbat succesiunea dupa mama mea, pana nu dezbat si succesiunea dupa tatal meu vitreg, ptr ca mama mea nu a dezbatut succesiunea atunci cand a murit el.
eu sunt singurul copil (al mamei mele, din prima casnicie a ei), dar stiu ca tatal meu vitreg ar avea si el dintr-o casnicie anterioara un copil care s-a nascut si traieste in alta tara. nu stiu cum il cheama, unde sta, nu l-am vazut niciodata....adica mai nimic, doar ca ar exista. de asemenea nici rudele lui nu stiu unde le-as putea gasi.

mostenirea fiind: un garaj, 2 terenuri la tara, o masina si un apartament. doar pe actul de proprietate al apartamentului apar numele celor doi(50-50%), pe restul actelor apare doar numele mamei.


am inteles ca trebuie sa merg in instanta mai intai sa rezolv succesiunea cu tatal vitreg, dupa care la notar succesiunea dupa mama.

1.as dori sa ma reprezint singura si dc poate cineva sa ma indrume unde sa ma duc, ce cereri trb completate, depuse ...etc.

2.succesiunea se dezbate doar ptr acel apartament unde apare si numele lui???

3. cat dureaza in instanta succesiunea dupa tata, ptr ca as dori sa ma incadrez in cele 6luni in care poti depune cererea de succesiune dupa mama.

4.la succesiunea dupa tata ce cheltuieli sunt???

5.ce ar trebui sa fac cu acest copil al tatalui vitreg?? are drept la mostenire? dc da si nu am cum sa dau de el, cum trebuie sa fac?

6.dc trec cele 6 luni, se plateste ceva in plus???

va multumesc mult si sper ca am explicat cat am putut de clar pb si intrebarile mele!:">