avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Activitate johnny25

Activitate johnny25

Totodata permisul imi este retinut de 9 luni ( cat am fost cercetat penal) . In eventualitatea anularii lui , cand voi putea da din nou examen? Se tine cont de timpul cat am stat fara permis fiind cercetat penal? Multumesc .
Am avut 0.47% in aer expirat iar probele biologice de 1% respectiv 0.8% ( la o ora ) . Recalcularea mi-a iesit 1.32% . Nu am antecedente penale . Acum astept citatia de la tribunal. Ce pedeaspa sa astept? Totodata permisul imi este retinut de 9 luni ( cat am fost cercetat penal) . In eventualitatea anularii lui , cand voi putea da din nou examen? Se tine cont de timpul cat am stat fara permis fiind cercetat penal? Multumesc .
am fost depistat cu 0.42 la aparat etilotest pe 10 ianuarie, am fost la spital unde mi s-au recoltat 2 probe de sange, rezultatul a fost prima proba 1.10 si a doua 0.80 . Mi s-a intocmit dosar. Am dat o declaratie, am cerut recalcularea alcoolemiei si am platit taxa respectiva la IML. Cam ce as putea risca in cazul in care alcoolemia iese peste pragul de 0.80 si in urma recalcularii. Se poate totusi finaliza cu NUP si amenda administrativa sau risc trimitere in judecata cu condamnare si anularea permisului? De asemenea , mi-a fost retinut permisul la data respectiva si mi s-a eliberat o dovada fara drept de circulatie, exista posibilitatea obtinerii dreptului de a conduce pe perioada cercetarilor ?