avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1120 soluții astăzi
Forum Activitate andreyusi

Activitate andreyusi

Răspuns la discuția Problema italia!
Acele acte imitau originalul perfect din punct de vedere estetic, iar instrumentele cu, care erau fabricate sunt urmatoarele: imprimanta inkjet Hp, laminator, ghilotina, unghera, pila de unghii, laptop. Ar avea sanse sa scape cu o pedeapsa cu suspendare, ventual o amenda penala?
Buna seara! Sper sa nu generez discutii fara sens, sau fara raspuns. Am o problema in familie, si mai exact cu fratele meu, care a fost prins si arestat de autoritatiile italiane, producand carti de identitate romanesti, pe care le foloseau anumite persoane pe care probabil el nu le-a divulgat. Acesta a fost surprins chiar in momentul plastificarii unor CI. Nu stiu ce a declarat, sau in ce capete de acuzare se afla, datorita faptului ca inca nu a fost judecat. Pe data de 15.04.2009 va avea loc prima infatisara (sper si ultima), si as vrea sa stiu in ce articole se incadreaza si care este pedeapsa maxima pe care o poate primii din moment ce este la prima abatere. Multumesc anticipat!, si astept un raspuns cat mai urgent datorita faptului ca timpul nu asteapta si sunt presat de acesta.