avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1843 soluții astăzi
Forum Activitate Ba10

Activitate Ba10

Răspuns la discuția Interviu cetateni Romana
Multumesc mult de tot pt raspunsuri , din pacate inca astept dar l-as da chiar maine daca ar fi numai sa trec cu bine :)
Salutare , sunt programat la interviu pt acordarea cetateniei Romana . Daca stie cineva cum sa desfasoara (daca e greu sau nu :))) ce fel de intrebari se pun ? sau exemple de intrebari? thanks
Răspuns la discuția dobandirea cetateniei romane
Buna ziua , prin actele pt dobandirea cetateniei romana exista dovada locuitei si vrea extrasul de cf (cartea funciara) eu stau in apartamentul mamei iar mama e departe si am de la ea un contract de cumparare-vanzare al apartamentului si o declaratie ca ma lasa pe termen nelimitat sa stau in acea apartament , nu exista nici o cale sa depun actele fara cartea funciara...?!! multumesc
Răspuns la discuția Acordarea cetateniei romane
multumesc pt raspuns , mai am o problema eu am facut cerere pt permis permanent si mi -a venit un permis de 5 ani dar nnumai ca scrie pe ea asa "REZIDENT PE TERMEN LUNG -CE" ....!! pot sa depun cu permisul acesta actele pt cetatenie..?
Răspuns la discuția Acordarea cetateniei romane
Salutare vreau sa stiu cam cat dureaza de la depunearea dosarului pana la obtinerea cetateniei precizez ca nu am sotie roamnaca dar am facut perioada de 8 ani (10 ani) ..!? va multumesc