avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate ijak Rudolf

Activitate ijak Rudolf

Salut am 33 ani sunt inca casatorit , dar din pacate sotia mea isi doreste divortul cu care fie ca vreau fie ca nu trebuie sa fiu de acord. In anul 2003 la un an dupa casatorie, impreuna am cumparat un apartament cu credit ipotecar, contractul fiind pe numele amandoura. In cursul anului 2008, creditul ipotecar a fost achitat integral ipoteca fiind ridicata . Tot in anul 2008, fiind de buna credinta, l-am girat cu apartamentul pe cumnatuil meu (fratele sotiei) pentru obtinerea unui credit in valoare de 75.000 euro bani pe care i-a investit intr-o afacere, astfel ca in momentul de fata apartamentul prezinta o ipoteca de rangul intai in favoarea bancii creditoare. Precizez ca atat eu cat si sotia mea am fost de acord cu cele relatate anterior. In cazul unui eventual divort ( pe care sincer nu mi-l doresc, o sa radeti dar imi iubesc sotia ) cum se va partaja acest bun comun in speta apartamentul (valorea reala la acest moment este de 70.000 euro) sauce ma sfatuti sa fac ! Doresc ca totul sa se rezolve amiabil pentru ambele parti !