avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1968 soluții astăzi
Forum Activitate corleonevicentiu

Activitate corleonevicentiu

Buna seara Am si eu o problema si as fi bucuros daca ati putea sa imi dati un sfat. In anul 2008 m-am angajat la o firma din galati domeniul de activitate fiind vanzarea an-gros de produse eu fiind angajat in functia de agent vanzari ,lucrurile nu au mers asa cum m_am asteptat datorita lipsei de organizare a angajatorului si mai ales de seriozitate in ceea ce privea relatia lui cu clientii.Greseala mea a fost ca in luna aprilie a anului trecut(2008) mi_a fost trimis un chitantier pentru care eu nu am semnat borderoul de primire si dupa cateva zile am mai primit inca unul dar cu primul am ramas si in luna decembrie 2008 am incasat cu acest chitantier suma de 8000 ron pe care nu i_am predat .Acum nu stiu daca ei ma vor acuza de delapidare pot sa scap intr_un fel sau nu.Eu in cazul in care se va intampla acest lucru doresc sa ai dau si eu in judecata pentru pierderile pe care le_am suportat din cauza conducerii delasatoare mentionez ca am toate mailurile salvate intr_un fisier de la prima zi a angajarii inclusiv cererea de demisie din luna a 10 2008 care mi_a ! fost refuzata ,concediul pe care nu l_am primit nici pe 2008 nici2009 cred ca as putea sa ma leg de multe aspecte mai ales ca eu am pierdut bani si mai ales ca am suportat si anumite penalizari (firma mama fiind in bucuresti)penalizari pentru care nu am primit niciodata decizii de imputare Legat de o eventuala acuzatie de delapidare daca eu am primit acest chitantier pt care nu exista semnatura mea pe nici un borderou de predare primire nu acuza din start si contabilul de neglijenta in serviciu?Iar eu pot depune plangere penala pentru conducere defectuoasa a filialei fapt ce mi_a cauzat pierderi? Mai pot dovedi prin mailuri orele de program respectiv faptul ca incepeam programul la ora 08 am si terminam in jurul orei01-02am am avut zile si cu 16 ore lucrate ! Cum as putea sa ai descurajez o eventuala incercare de a ma reclama ? Va rog din suflet sa imi dati un sfat!