avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate andrush

Activitate andrush

in ce articol se incadreaza retinerea permisului de condurecere?ca vad pe procesul asta verbal ca politia nu a bifat la retinerea permisului de conducere si ma gandesc sa nu se fi facut vre`o manarie........??multumesc
nu am casco la masina caci daca aveam casco imi faceam masina pe casco apoi se judecau astia de la asigurari.....pt toti,eu daca imi fac masina cu banii mei,sa zicem ca exista posibilitatea astea,il dau in judecata pe om,ii castig asigurarea,cei de la asigurari imi dau inapoi suma cu care mi`am facut masina?daca pastrez facturi,de la service....tot?
doamna elena erdei.....cand am zis ca eram turmentat.....m`am referit la faptul ca eram zapacit din cauza accidentului,pt ca politia ne`a pus alcooltestu` ` la amandoi....si a iesit 0.....
doamna ...am uitat sa mentionez.....platesc rate la masina....insa masina e luata cu bani in mana.....cu un credit facut la banca.....deci am rata la banca ....nu am leasing.....imi cer scz caci am uitat sa mentionez....iar casco,nu mi`am mai permis de unde sa imi fac....
Politia a scris urmatoarele:Conducatorul autoturismului Jepp(vinovatul) nu a acordat prioritate de trecere autoturismului marca opel astra(al meu) care circula pe un drum cu prioritate........apoi.....scrie ca i s`a retinut permisul pt 60 de zile,i s`a aplicat o amenda de 360 parca.....apoi mai scrie:ma angajez ca despagubirea sa se faca conform legii nush care.......Iar la urma toata vinovatul a scris: nu suntt de acord cu cele scris in procesul verbal.....ce sa zic,poze eu am ,dar nu de atunci de la fata locului ca nu mi`a venit in minte ca la cat de turmentat eram nu lasam pe nimeni sa faca poze.Eu nu am nevoie de bani de la el,doar de asigurare sa imi fac masina.Tot de la el am inteles ca deja a facut contestatie ,si urmeaza sa fie primu` termen de judecata...Eu am poze facute cu masina botita,si sa vb cu domnii de la un service sa imi faca si mie un deviz,sa vad pe la ce suma se ridica toate pagubele.....

buna ziua....am avut un accident acuma 1 saptamana,circulam pe drum cu prioritate ,iar unu cu un jeep,avea stop ,si a intrat in intersectie,iar atunci am intrat in el.E clar ca e vinovat,dar omu` nu a vrut sa imi dea asigirarea sa imi fac masina,intrucat politia nu il poate obliga,doar sa ajung in instanta,sa castig sa imi dea asigurarea....alta cale nu mai este?decat la tribunal?dureaza mult un proces din asta,eu platesc rata la masina,e dauna de 100 si ceva de milioane,nu am bani de unde sa o repar....deci eu care sunt nevinovat,stau cu masina in garaj ca nu vrea dobitocu` ala care nu a oprit la stop sa imi dea asigurarea lui?am vazut unde avea asigurarea,am fost la asigurari si a zis ca nu poate sa faca nimic ca el a scris pe procesul vb" nu sunt de acord cu cele scrise in procesul verbal",deci el contesta.Ce ar trebui sa fac?nu se poate ca un conducator care isi vede de drumul lui,sa stea cu masina pe margine,sa plateasca rata la ea fara a se folosi de masina,iar unu care habar nu are soferie,si e vinovat sa nu imi dea asigirarea sa imi fac masina.Multumesc