avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela_felicia23

Activitate mihaela_felicia23

Cei de la administratie cu fondul de rulment au stins o parte din penalizari, ramanand in continuare de plata intretinerea pentru cele doua luni: iulie si august, eu am achitat prin banca intretinerea aferenta lunii septembrie, insa administratia ma preseaza sa achit si restanta vechiului proprietar. Cum pot proceda in aceasta situatie?
Buna ziua,
In luna august 2014 am cumparat apartamentul, actele la notar s-au semnat pe data de 28 august iar adeverinta de la asociatia de proprietari unde este specificat ca vanzatorul(vechiul proprietar) nu mai are datorii este din data de 26 august. In contractul de vanzare cumparare este mentionata aceasta adeverinta insa ne-am trezit acum ca avem de plata conform asociatiei de proprietari, intretinerea pentru lunile: iulie si august la care se adauga penalizari, fond de rulment si de reparatii afeent acestor luni(luni in care in apartament au stat vechii proprietari). Eu consider ca am de achitat doar intretinerea aferenta lunii septembrie. Cum este legal si ce ma sfatuiti sa fac?