avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1862 soluții astăzi
Forum Activitate mariuusss

Activitate mariuusss

Răspuns la discuția hypermarket
dan781 a scris:

nu sunt avocat dar am "prieteni" care se ocupa cu ,"colectionarea" din hypermarket : lafel patesc si ei .Daca platesc e ok, daca nu, cheama politia si atunci primesc o amenda si atat.Cred ca te-au pus sa dai o declaratie ca sa nu zici ca te-au dat afara fara motiv sau asa ceva.Sti ca daca dai afara pe cineva fara motiv e cam ilegal

Multumesc foarte mult pentru raspuns =D> Cu siguranta n-o sa mi se mai faca pofta de ceva dulce in hypermarket!
Răspuns la discuția hypermarket
As vrea sa mai stiu de ce am fost pus sa dau declaratia in scris odata ce nu voi primi amenda sau nu voi avea cazierul patat?
Răspuns la discuția hypermarket
As vrea sa mai stiu de ce am fost pus sa dau declaratia in scris odata ce nu voi primi amenda sau nu voi avea cazierul patat?
Răspuns la discuția hypermarket
Demisia am completat-o la fata locului. Am ales 55 b(de comun acord). Multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția hypermarket
Credeam ca poate imi vor trimite prin posta ca trebuie sa platesc vreo amenda sau ceva de genul. Multumesc pentru raspuns
Discuție hypermarket
Buna seara. Dupa program am intrat in hipermarketul unde lucram ca sa fac cumparaturi. Intre timp mi s-a facut pofta de ceva dulce si am consumat ceva in valoare de 4 lei. Daca tot am consumat produsul m-am gandit sa nu mai platesc ce consumasem asa ca am lasat ambalajul pe raft. Dupa ce am achitat cumparaturile am fost oprit de un agent de paza si dus la camera de interpelare unde am aratat tot ce aveam la mine. Mi s-a spus ca am fost filmat in timp ce am lasat ambalajele acolo. M-au pus sa dau o declaratie in scris ca am consumat acele produse si sa completez o cerere de demisie de comun acord. Ulterior am platit ce consumasem. Mentionez ca nu a fost chemata politia. Ceea ce as vrea sa stiu este daca mi se va trece ceva in cazier, daca voi primi ceva acte unde sa scrie ca am fost prins consumand alimente,daca voi primi prin posta ca va trebui sa platesc o amenda...ce se va intampla? iar legat de demisie...ce acte va trebui sa iau de la ei?multumesc