avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 845 soluții astăzi
Forum Activitate Tudor Marius

Activitate Tudor Marius

Va contactez cu o problema intalnita la firma de asigurari ASTRA , aceasta este legata de suma oferita de acestia in urma unei cereri de despagubire in regie proprie .

Eu sunt pagubitul ,accidentul a fost pe data de 2.11.2006 , pe 6.11.2006 am deschis dosar de daune la Bilal Service , dosarul fiind deschis de catre D-nul Dobra Vasile .
Dupa multe insistente si o perioada de 2 saptamani am primit un deviz de la Bilal in valoare de 9600 RON , iar dupa ce am contactat ASTRA , d-nul Dobra mi-a comnicat ca Astra nu acopera decat 5000 RON din
valoarea daunei , iar eu ar fii trebuit sa suport diferenta . La cererea detaliilor de calcul efectuate de acestia nu au avut ce sa-mi ofere , nici in momentul de fata nu stiu cum se efecueaza calculul daunelor , nici nu ma intereseaza , eu doresc sa-mi recuperez paguba de care nu ma fac vinovat.
M-au purtat cu vorba doua saptamini mi-au propus sa iau masina sa o duc la alt serivice mai ietin am mutat masina la un service fara cuptor de vopsit si cu preturi la jumate fata de firma recomandata de societatea ASTRA.(BILLAL) AM prezentat alt deviz , mai ieftin si am depus cererere de despagubire in regie proprie , mentionez ca service-ul nu a dorit sa o faca si sa recupereze ulterior banii de la Astra atentionandu-ne ca vom avea probleme la recuperarea daunei.

[EDITAT, publicitate profesionala]