avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1760 soluții astăzi
Forum Activitate kinga23

Activitate kinga23

Răspuns la discuția Demisie fara preaviz
el nu e de acord cu acordul ambelor parti...eu nu voi mai merge la lucru si ii voi trimite demisia prin fax...e foarte grav daca fac asa? in contractul de munca scrie ca am dreptul la concediu de odihna anual ceea ce el nu mi-a acordat, este un motiv bun sa nu stau in preaviz?
Buna...am o problema si as vrea daca se poate sa imi dati cateva raspunsuri care sa ma lamureasca..
Vreau sa-mi spuneti daca se poate cumva sa imi dau demisia fara preavizul de 15 zile, deoarece angajatorul mia comunicat ca nu e de acord sa plec fara preaviz, dar as sta degeaba pt ca nu m-ar plati , tin sa mentinonez ca in contractul de munca scrie ca nu trebuie sa fac ore suplimentare doar in caz de forta majora, el obligandu-ne sa stam noaptea sa lucram la niste chestii care putea fi facute si in timpul programului de lucru....si tin sa mai mentionez ca nu mi-a dat concediul pe anul trecut ramanand restant cu inca 6 zile...nici nu mi le-a platit si nici nu mi le-a eliberat pe motiv ca nu suntem destui angajati...daca din aceste 2 motive pot pleca fara preaviz VA ROG SA IMI SPUNETI si cam ce ar trebui sa scriu in demisie...

Multumesc anticipat!