avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 455 soluții astăzi
Forum Activitate Capon3 Thedon

Activitate Capon3 Thedon

Răspuns la discuția As avea nevoie de niste sfaturi
Acea persoana mi-a fost recomandata de niste prieteni foarte buni si cum am spus contractul este unul tip mai exact este modelul de contract de la administratia financiara si el nu are nici o clauza trecuta.
Răspuns la discuția As avea nevoie de niste sfaturi
Nu face parte din nici un barou si ea a inchiriat spatiul pentru a desfasura o activitate de club.PE mine ma intereseaza sa reziliez contractul nu sa fac o reclamatie.Multumesc pentru sfat!
In urma cu 2 luni am dat spre inchiriere un spatiu in temeilul unui contract in care am trecut suma de 1000E(culmea ironiei ,unei avocate).Contractul era luat de pe net ,era un contract tip in care erau trecute si articole ale legii cu completarile necesare.In contract era trecuta chiria care trebuia platita la inceputul fiecarei luni in avans plus o garantie de 2000e suma care nu reprezenta chirie si care urma sa fie restituita in conditiile in care contractul respectiv care era incheiat pe o perioada de 3 ani,daca locatarul nu mai dorea sa fie prelungit contractul cu un preaviz de 60 de zile inantea incheierii acestuia.A spus ca se ocupa de acte i-am dat contractul facut de mine,l-am acceptat ca atare si l-a semnat,s-a dus la administratia financiara si se intoarce cu alt contract tip care nu avea clauze,cu exceptia ca trebuie anuntat cu 15 zile inainte la administratia financiara orice schimbare privint impozitarea venitului si cu explicatia ca cel pe care l-am facut noi nu a fost primit.Problema mea ar fi:garantia nu a fost achitata in totalitate,a plait o singura chirie din doua,a facut anumite stricaciuni.restul de bani nu doreste sa ii achite si considera ca ce am numit in contract garantie ea o numeste chirie si doreste sa ramana in spatiu pana acea garantie acopera sederea,dar stricaciunile nu doreste sa le plateasca.pe scut eu doresc rezilierea contractului pe nenumarate motive ca:face convietuirea imposibila,pentru cele 2 luni cat a ramas aici am pierdut alte oferte ....etc.|Ce pot face?