avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 951 soluții astăzi
Forum Activitate Anonim123

Activitate Anonim123

Sa verifice inregistrarile video din ziua respectiva, care ma gandesc ca sunt de 24 de ore, si printre care daca nu ma insel sunt si alte infractiuni si mai apoi sa mearga la politie sa faca plangerea ca mai apoi sa astepte x luni poate chiar x ani pt. finalizarea procesului in care suma este 6-7ron...
Practic o plangere poate fi facut de oricine, oricui nu? Eu atat vroiam sa intreb daca o sa se faca atat tam-tam pt. ceea ce s-a intamplat.
Deci pot sa stau linistit ?
Ce intrebare mai am, daca nu am fost oprit de nici un paznic, om de la securitate, angajat al magazinului, nu mi-a zis nimeni nimic, ce sanse sunt sa se duca sa faca o plangere la politie referitor la aceasta situatie? In cauza era un o bautura de 6-7 ron, poate chiar mai putin. Ati auzit sa existe situatii asemanatoare? Poate chiar identice?
Merci.
Eu tot nu prea am inteles, in cazul meu daca poate cineva sa-mi dea un raspuns mai clar va rog, ma pot trezi cu citatie in intr-un dosar penal sau nu? Va multumesc!
Va multumesc pt. raspunsuri, ma simt mai linistit ca nu o sa se ajunga la dosar penal sau ceva care sa-mi pateze cazierul, sau nu gandesc cum trebuie?
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Pentru ceea ce ati facut atunci nu aveti de ce.
Pentru ce veti face in viitor insa trebuie sa aveti grija.

Daca le bea dupa ce iesea era furt.
Doar ca probabil nu mai apuca sa le bea in acest caz.;)

avocat Claudiu Lascoschi


Dl. Lascoschi, nu inteleg la ce faceti referire sa am grija pe viitor... daca inteleg bine in cazul in care se mai intampla astfel de situatii?
Din ce imi spuneti voi, inteleg ca nu ar trebuii sa ma agit prea mult, inteleg bine? Sunt cam speriat.
Si cum ar trebuii sa procedez? Eu ma gandeam sa ma duc sa achit produsul, sa ma duc la ei sa le spun situatia si sa le platesc produsul. Sau sa stau si sa astept sa vedem daca se intampla ceva sau nu? Sunt cam speriat sa nu ma trezesc cu vreo citatie la tribunal pt. un caz penal....
Deci sa inteleg mai exact daca nu m-a oprit nimeni inseamna ca nu voi avea neplaceri? Sunt putin speriat, nu ma ocup cu asa ceva pur si simplu am uitat sa-l mai iau dupa raft ca sa il pun la loc in cos.