avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 877 soluții astăzi
Forum Activitate cata_catalyn91

Activitate cata_catalyn91

va multumesc foarte mult.dupa acesta reabilitare o sa am si eu mai multe sanse sa ma angajez e alta treaba cu cazieru "curat"
in mare parte am inteles ca dupa 3 ani dupa ispasirea pedepsei o sa am parte de aceasta reabilitare .ce nu am inteles ca supa aceasta reabilitare o sa am cazieru "curat" ca la inceput
aceste fapte vor ramane pe cazier pentru toteauna sau dupa un anumit timp se duce ca am inteles ca se ajunge la o reabilitare in final si acolo nu am inteles ce o sa se intample o sa-mi fie scoase faptele de pe cazier
astept niste pareri din partea dumneavoastra

in prima faza mi sa zis ca pot scapa doar cu o amenda contraventionala dapa mi sa zis ca ar fi o problema cu alcolemia si acuma ca o sa fiu trimis in instanta dar nu am primit nici o citatie sau ceva..... am aflat de la niste prieteni care lucreaza in la politia rutiera si au zis ca e prima abatere si cele doua numar fals si neinmatriculata se contopesc si ar fi ceva administrtiv sa conducerea fara permis ar fi atenuata ca am scoala de soferi facuta
am si eu mai multe probleme am condus un autovehicul cu numerele expirate,fara permis si cu o alcolemie de 0,73 la prima recoltare de sange si la a doua cu 0,6.iar acum sunt urmarit penal pentru conducere fara permis dar am scola de soferi facuta si intre timp si permisu loat si mai sunt urmarit tot penal pentru numar expirat si mau bagalt si la numar fals mai e posibil sa sacapt fara cazier.va rog lamuritima si pe mine putin cu ce sar intampla.nu mai am alte abateri