avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Activitate elpibedoro

Activitate elpibedoro

Răspuns la discuția cum aman un proces?
Aceasta cerere este tip sau o pot completa dupa cum urmeaza:

Domnule judecator,
Subsemnatul Georgel va rog a amana porcesul decoarece in ziua respectiva voi fi plecat din tara
Cu respect
Georgel
Buna ziua,
in data de 30 iunie o sa am un proces cu politia pentru neacordare prioritate lietonlor prin care vreau sa imi obtin permisul inapoi,treaba e ca atunci voi fi plecat din tara.
Intrebarea mea este cum pot amana procesul?
Trebuie sa merg la judcatorie sa depun vreo cerere ca vreau sa aman procesul sau care este procedura?
OK Multumesc pentru informatii.
Iar cand voi alcatui dosarul ce trebuie depus la judecatorie pot cere ca proba caseta cu inregistrarea?
Dar daca ei nu o vor aduce si vor aduce in schimb doar stop cadrul?
Dar faptul ca pietonul nu a intrat pe trecere de pe trotuar ci de pe banda a doua odata cu mine imi da castig de cauza?
Iar permisul mi-l vor da inapoi dupa cele 30 zile sau tre sa mai dau examen?
Salut,
in 21.05.09 mergeam dinspre p-ta romana spre victoriei pe lascar catargiu iar la ultima trecere de pietoni, care este marcata oblic mi-a intrat un pieton. Acesta nu a intrat pe trecere de pe trotuar ci a luat-o pe langa trecere iar cand a vazut ca ma apropii s-a indreptat spre trecere, ajungand pe trecere odata cu mine.Eu am calcat pe trecere pe banda a 3 a iar pietonul pe banda a 2 a .toata scena a fost filmata de catre un echipaj de politie dintr-o masina logan rosu cu radar.
M-a oprit un agent la piata victoriei ,i-a chemat pe colegii cu radarul si mi-a aratat stop-cadrul cu pietonul pe trecere in acel;asi timp cu mine.
I-am rugat sa deruleze in spate sa vada de unde a avenit pietonul dar nu au vrut zicand ca e concludent acel stop cadru
Ideea este ca si pietonul si eu am calcat trecerea in acelasi timp dar asta nu poate sa reiasa dintr-o poza si acum vreau sa ma judec cu ei.
Pe procesul verbal nu m-a lasat pe mine sa imi scriu mentiunile ci m-a pos sa ii dictez si apoi am semnat(am scris ca datele din PV nu sunt cunforma cu realitatea)
INTREBARI:
Poza este luata in calcul ca proba?
Daca eu so;licit ca proba caseta(7 de care agentul a specificat in PV)oare o vor aduce?
Am vreo sansa sa castig procesul?
P.S.:
Agentul a zis ca imi ia permisul pentru 30 zile,mai trebuie sa dau examen sa mi-l dea inapoi sau doar ma duc si il iau?