avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Activitate danutzageo

Activitate danutzageo

sediul nu este la mina acasa ,a fost inainte. dupa retragerea mea din societate nici sediul nu am fost de acord sa ramana la mine s-a mutat de un an de zile. desi ei stiu asta pentru ca a fost cineva in repetate randuri sa il caute pe respectivul la care i-am zis ca nu mai este aici societatea dar ei tot mie mi-au trimis acea executare, desi mutarea sediului s-a facut odata cu modificarea actelor firmei la registrul comertului in urma cu un an.
va multumesc
ma scuzati dar nu inteleg de ce trebuie sa fac eu contestatie la executare ?
ei nu mi-au trimis pe numele meu executarea ci pe numele firmei dar pe adresa mea, si nu vi se pare ca ei fac un abuz atata timp cat vor sa imi incalce proprietatea ? e proprietate privata si nu sediu al firmei. va rog sa ma lamuriti mai exact.
multumesc
buna ziua
va rog sa ma ajutati:
acum 3 ani am fost asociat intr-o firma care anul trecut a fost cesionata unei persoane si totodata retragerea mea din functia de asociat, pe acea persoana a interesat-o foarte mult ca firma statea bine din toate punctele de vedere si a zis ca vroia sa faca imprumut la banca pentru ca,daca deschidea o firma nou infiintata nu ii acorda nimeni imprumutul de care beneficia de pe urma firmei care s-a cesionat in favoarea lui, s-au intocmit acte la registrul comertului, hotarare judecatoreasca si proces-verbal de predare a tuturor bunurilor societatii,insemnand acte,stampile, bunuri mobile si tot ce era in patrimoniul firmei, in care erau si niste mici datorii la stat si un credit de 4000 ron pe un calculator si numai stiu ce anume, la care dupa cum vad persoana respectiva cred ca nu a platit creditul pentru aceste produse si acum dupa un an de zile imi vine o executare judecatoreasca in care mi se spune in hotarare : in caz contrar , va punem in vedere sa fiti prezent la sediu,pentru luarea in posesie a bunurilor dvs pana la concurenta debitului datorat, cf.prevederilor legii nr 99/1999. daca nu veti fi prezent la sediu,se va patrunde cu forta in imobil,in prezenta organelor de politie.
au voie sa imi calce proprietatea chiar daca vin cu politia ?
mentionez ca inainte sediul figura la adresa mea dar de un an de cand s-a cesionat firma s-a mutat si sediul social in alta parte. ce sa fac in cazul in care ma trezesc cu ei in poarta ?