avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela.iordake

Activitate mihaela.iordake

Răspuns la discuția Pot acuza malpraxis?
Multumesc pentru raspuns! Voi incerca, trebuie intr-un fel sa-i determinam sa fie responsabili cu toti pacientii.
In urma cu o luna, bunica mea prezenta stari febrile, batai puternice in piept si nu putea manca. De la spitalul general a fost trimisa direct, fara analize, la spitalul de psihiatrie, doctorul mentionand ca aceste stari vor fi rezolvate acolo. nici acolo nu i s-au facut investigatii, insa i s-a dat un tratament pe baza de sedative, foarte multe chiar. Dupa o saptamana a inceput din nou sa faca febra, starea se agrava, domea aproape toata ziua, noaptea isi pierdea echilibrul si cadea din picioare. Am facut o ecografie la un cabinet particular si s-a descoperit ca are probleeme la rinichi. Este posibil sa fie cancer, facem in continuare investigatii. Va rog sa-mi spuneti daca pot acuza doctorul de malpraxis. Nu mi se pare nomal sa urmezi un tratament asa puternic fara investigatii. Daca are cancer boala cu siguranta s-a agravat in ultima perioada, fiind tratata de o alta boala pe care nici macar nu o avea. Vreau sa se faca dreptate si sa deschida ochii acesti doctori incompetenti. Ii pot acuza?