avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1252 soluții astăzi
Forum Activitate desiredivine

Activitate desiredivine

buna ziua,va rog mult de tot daca ma puteti ajuta cu niste raspunsuri,acum 2 ani am luat de la niste camatari bani cu dobanda,am imprumutat 500 euro,nu am avut bani sa platesc datoria ,am ajuns la suma de 3000 euro eu le-am zis ca inca nu am bani ei mi-au dat o masina ca sa o vand si sa le platesc datoria de 3000 euro,si dupa aia in termen de 3 luni sa achit masina care o pusese in 15.000 euro,sub presiune de amenintari am acceptat,bineinteles ca dupa 3 luni nu am avut bani sa le dau,si mi-au propus sa facem o chitanta de mana care suna asa: eu x,am cumparat casa de la x(adica de la mine) cu suma de 80.000euro ii las sa mai stea in casa pana la perfectarea actelor adica inca vrun an,precizez ca a semnat bunica mea care este casa pe numele ei are 80 de ani,ea nu a stiut ce semneaza a avut incredere in mine,este paralizata,nu am fost la notar cu aceea chitanta de mana,nu am avut vcun martor din partea mea,am semnat decat eu si bunica mea,acum mi-au zis saies din casa,mai e ceva de facut,va multumesc anticipat. mai mentionez ca eu nu am niciun act,tote actele sunt la ei,(adica o chitanta de mana,pe baza acelei chitante ei ar putea sa intre in casa peste mine???
Răspuns la discuția corupere de minori
va multumesc mult pentru raspunsurile pe care mi le-ati dat,imi cer scuze ca nu am fost sincer de la inceput,eu stau acum cu cineva de 11 ani si avem un copil nu suntem casatoriti legal,dar ..m-am indragostit de acea fata de 15 ani,va rog sa reveniti cu raspunsuri mult mai clare,si inca ceva,azi dimineata am primit un telefon anonim in care mi se spunea asa,tu esti insurat si umbli cu minore/,renunta acum sau mai tarziu suporti consecintele,ce ma sfatuiti sa fac? mentionez ca sunt indragostit de ea mult ,nu as vrea sa ne despartim,multumesc anticipat
Răspuns la discuția corupere de minori
Va multumesc foarte mult pentru sfatul pe care mi l-ati dat,dar eu vroiam sa stiu ce ma asteapta in caz ca se sesizeaza autoritatile,si poate nu m-am exprimat eu corect,dar si eu o iubesc foarte mult ,eu vroiam sa stiu la ce ma astept pentru ca am facut dragoste cu un minor de 15 ani si jumatate,precizez ca nu era virgina,cand am facut dragoste cu ea,va multumesc mult,astept raspunsul dumneavoastra
Răspuns la discuția corupere de minori
multumesc de raspuns doamna avocat,dar o iubire stiu ca nu are varsta,dupa spusele dumneavoastra ma condamnati,eu nu am cerut parerea dumneavoastra ,eu am pus niste intrebari,asta asteptam niste raspunsuri,nu sa ma judecati dumneavoastra,sunt multe cupluri cu diferenta de varsta mult mai mare,eu am pus o intrebare simpla,ce riscuri imi asum eu facan sex cu o minora de 15 ani si jumatate,mentionez faptul ca nu i-am promis nimic si nici nu am obligato in vrun fel sau sa-i dau bani,va multumesc anticipat
Răspuns la discuția corupere de minori
multumesc foarte mult domnule avocat,m-ati linistit,dar daca ea se supara pe mine si se duce la politie sa zica ca am abuzat de ea?,dumneavoastra ce sfat imi dati,risc ceva daca ma mai intalnesc cu ea?noi ne iubim "dupa spusele ei" multumesc anticipat
Răspuns la discuția corupere de minori
Buna ziua,am si eu o intrabare,eu am 34 de ani,si am cunoscut o fata care are 15 ani jumatate,ne-am intalnit si am intretinut relatii sexuale,precizez ca ea a fost de acord,suntem din orase diferite,ea m-a chemat le ea in oras,a fost de acord sa intretinem relatii sexuale,acum a 2 intrebari,...1 ce as putea pati eu ca am intretinut relatzii sexuale cu o minora de 15 ani si jumatate? 2 daca ea s-ar duce la politie sau un apropiat de-al ei,mama,tata,frate,sora ,vecina,si m-ar acuza de relatzii sexuale cu o minora ,si sa spunem ca cineva o influenteaza sa depuna marturie ca am fortato,mentionez ca am fost de acord amandoi,va multumesc anticipat, imi cer scuze pt greseli-le ordografice.