avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Activitate iuliana bogdan

Activitate iuliana bogdan

Răspuns la discuția contract de donatie
dar daca ar fi contract de vanzare cumparare intre mine si bunica ,l-ar putea si pe acesta ataca dupa moartea bunicii?contractul de donatie mai poate fi schimbat in contract de vanzare cumparare?
Discuție certificari
buna.am o firma care se ocupa cu comert calculatoare.v-as ruga sa imi spuneti daca am nevoie de ceva certificari pentru firma,am inteles ca e nevoie de certificari daca firma asambleaza calculatoare,firma achizitioneaza si calculatoare,sisteme gata facute,asamblate,dar in cazul in care luam de la furnizori componente si le asamblam noi,e nevoie de certificare? va multumesc
buna .v-as ruga sa ma ajutati intr-o problema de donatie.o sa povestesc pe scurt.bunica mea mi-a donat partea ei din imobilul unde locuieste .casa a fost a bunicului meu care a decedat .s-a facut succesiunea la mostenire venind sotia ,bunica mea, si cele 2 fete,matusa si mama mea.bunica si matusa mea mi-au donat partea lor iar mama mea acum vrea sa atace contractul de donatie facut de bunica catre mine spunand ca e dreptul ei la mostenire.precizez ca bunica mea inca traieste.pentru ca stiu ca, contractul de donatie poate fi atacat,chiar si castigat,v-as ruga sa ma ajutati sa gasesc o solutie.ce se poate face,se poate schimba contractul de donatie in vanzare cumparare sau ce pot face ,sau la ce sa ma astept.poate vi se pare ciudat ca mama mea vrea sa atace acest contract,eu sincer nu am mai vazut asemenea parinti,sunt si eu mama dar nu as putea face cu copilul meu asa ceva.in speranta ca ma veti ajuta si imi veti da un raspuns,va multumesc :(