avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Activitate marvailav

Activitate marvailav

Buna ziua,am s eu o mare problema in legatura cu o masina cumparata de ceva timp,pe care nu pot sa o inmatriculez.Situatia sta in felul urmator:aceasta masina a fost cumparata din germania de o firma din dragasani valcea,vanduta unui tip din arge,apoi cumparata de mine.problema e ca la inmatriculare mi s au cerut certificatele fiscale atat de la cel din arges,cat si de la firma.am obtinut certificatul fiscal din arges,dar nu pot sa il obtin si pe cel de la dragasani,firma ne fiind inregistrata la primarie,sediul nu mai este de mult al firmei,iar administratorul de negasit.ce pot sa fac in aceasta situatie?,pt ca cei de la politia din ph nu vor sa o inmatriculeze fara acest certificat.masina a fost cumparata in aprilie cu numere de germania,si firma si cel din pitesti au vandut-o in mai putin de 20 de zile.eu i am luat numere rosii,eu i am facut identificare si civ.orice idee este bine venita.va multumesc anticipat!
Buna ziua,va rog foarte mult sa mi raspundeti,pt ca sunt intr-o situatie grava.Am cumparat un autoturism prin contract de vanzare cumpararede la o persoana,care a cumparat o prin factura fiscala de la o firma.Masina am cumparat o cu numere provizorii de germania,eu fiind primul care a inmatriculat o cu numere provizorii in RO.Cand am vrut sa o inmatriculez permanent la politie mi s a cerut fisa fiscala a firmei care a cumparat o din germania,fisa pe care nu am de unde sa o optin,pt ca nu pot sa dau de firma(sediul trecut in acte nu mai este de foarte mult sediul ei),am vorbit cu cel de la care am luat o si mi a sp ca nu are de unde sa faca rost.Am platit toate taxele,am vize fiscale si de la mn,s de la cel care am cumparat o,dar nu pot din cauza acestei fise de la firma.Ce pot sa fac in aceasta situatie?Va multumesc!