avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate Borg

Activitate Borg

Ce pot face in cazul in care mi-a fost blocat contul pe motiv ca mi-a expirat buletinul. Am primit cu vreo 4 luni inainte o instiintare ca buletinul va expira si cum imi voi face altuls a trec pe la ei. Eram in concediu si cind sa platesc hotelul m-am pomenit ca nu imi pot lua banii??? Ce se intimpla in tara asta... ? Fara nici un anunt telefonic, far animic hop... nu mai am bani. Si asta nu afost tot. Ma ajuns acasa si m-am dus la banca cu pasaportul si carnetul de conducere (doua acte valabile si in tara si afara) m-au verificat au zis ca da eu sunt, dar ca nu imi poate debloca contul pina nu vin cu noul buletin. Mi separe impotriva drepturilor omului. Este total neconstitutional ce fac acestia? Credeti ca as putea sa-i dau in judecata si sa cistig? Nu conteaza ce acte am semnat (zic eu) acel contract incalca constitutia si dreptul de proprietate (la bani care sunt ai mei). Ei doar imi gestioneaza banii... pe care primesc destul comision. As dorii parerea unui avocat in acest sens. Va multumesc.
Dragos