avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1295 soluții astăzi
Forum Activitate paici vasile viorel

Activitate paici vasile viorel

Răspuns la discuția demisie cu preaviz
sa inteleg ca imi pot efectua concediul de odihna in perioada de preaviz?#-o
Răspuns la discuția demisie cu preaviz
mi sa spus ca am dreptul 7 zile , apoi imi continui perioada de preaviz asa calculeaza dansa
Răspuns la discuția demisie cu preaviz
nu inteleg faptul daca trebuie sa stau acasa sau sa ma duc la munca maine , pana pe data de 30.06.2009
Răspuns la discuția demisie cu preaviz
am inceput serviciul in data de 3.02 .2009 sa inteleg ca dupa perioada de concediu care incepe pe data de 18 imi voi relua zilele de preaviz continuare , fiindca zilele acestea eu am fost la servici pana pe data de 8.07.2009 cand imi inceteaza contractul de munca respectiv preavizul , a spus ca cele 4 zile lucrate saptamana aceasta mi se va calcula din preaviz.
Răspuns la discuția demisie cu preaviz
paici vasile viorel a scris:

am facut o cerere de concediu in ziua in care mi-a semnat demisia in care concediul de odihna se incepe cu data de 18 .06.2009 se ia si aceea in considerare, nu am stiut ca nu trebuia sa fac cererea. se ia si aceea cerere in considerare , fiindca eram deja in preaviz

deci sa inteleg ca nu este valabila cererea daca eram in preaviz si am facut doar o copie care este la dansa , deci sa continui sa ma duc la munca fiind in perioada de preaviz
Răspuns la discuția demisie cu preaviz
am facut o cerere de concediu in ziua in care mi-a semnat demisia in care concediul de odihna se incepe cu data de 18 .06.2009 se ia si aceea in considerare, nu am stiut ca nu trebuia sa fac cererea. se ia si aceea cerere in considerare , fiindca eram deja in preaviz
Răspuns la discuția demisie cu preaviz
EU LUCREZ LA MEDIC DE FAMILIE SI D-NA DOCTOR VREA SA IMI INCETEZE CONTRACTUL DE MUNCA INCEPAIND CU DATA DE 9 IULIE DUPA CE IMI EFECTUEZ CONCEDIUL DE ODIHNA .MENTIONEZ CA EU LA DATA DE 15.06.2009 MI-AM DAT DEMISIA CU PREAVIZ DE 15 ZILE.
AM SI EU O MARE NELAMURIRE,, VREAU SI EU SA INTREB ,,CUM ESTE POSIBIL SA SA MI SE IMPUNA SA IMI IAU CONCEDIU DE ODIHNA IN TIMPUL PREAVIZULUI SI DC SUNT EU OBLIGAT SA STAU CITEVA ZILE IN PLUS PESTE PREAVIZZZ ESTE POSIBIL? VA ROG INVATATIMA SI PE MINE CUM TREBUE SA PROCEDEZ LEGAL

VA MULTUMESC