avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Activitate vinovat

Activitate vinovat

Răspuns la discuția Informatie divort
ca sa continui vreau sa va povestesc tot.
Noi avem o fetita de 2 ani si 7 luni .. eu de aproape 2 ani lucrez in stainatate si sotia cu fetita stau la sora ei . sotia nu a mai lucrat de inainte de a naste , eu lucrez in afara fara acte , deci in cazul unui divort pot sa dovedesc ca am trimis bani acasa caci am chitantele de la western union , dar se iau in calcul ? .
dupa divort eu asi locui cu mama mea ..pe cand sotia ar ramane cu sora ei , care ar avea mai multe sanse .. din cate am inteles ca e micuta ar avea mama sanse de castig, dar dupa ce se da sentinta se mai poate face ceva ? dupa o perioada pentru a castiga custodia ?
buna, ma numesc florin si am niste nelamuriri.

Daca sotia inainteaza cererea de divort si eu nu sunt de gasit la adresa din buletin poate sa castige , fara ca eu sa stiu ?

In cazul unui divort ce sanse asi avea pentru a ramane copilul cu mine.

va multumesc !
Răspuns la discuția buna ziua,
pai vreau sa mai adaug ca eu de 9 luni mi-am schimbat domiciliul m-am mutat in alt oras. am fost la politia in orasul in care m-am mutat si mi-am schimbat buletinu dar cei de la politie au trimis tot la adresa veche .

doresc sa stiu daca se poate rezolva pe cale amiabila ..in declaratia de la potilie mi-am luat oblgatia sa platesc bani .. dar eu nu am avut de unde pana acuma ..sper sa strang in urmatoarele 2 luni .

asi dori sa stiu ce pot pati in aceasta situatie de care nu sunt de loc mandru (vreau sa va spun ca de atunci mi sa nascut un copil si sotia mea nu are salariu)

mentionez ca pe citatia primit nu a semnat nimeni a gasit-o mama in posta !!
Răspuns la discuția buna ziua,
pai unde sa trimit ? ! pe citatia pe care o primit-o mama nu scrie nimic .,..decat ca in data x .. trebuie sa ma prezint la camera x la domnul procuror x .
Discuție buna ziua,
buna ziua ma si eu o intrebare si sper sa ma puteti ajuta ca nu imi permit un avocat.

prin 2007 am lucrat la o firma si fiind nevoit de un incident am luat din bani firmei 6000 ron. din motiv ca nu am mai avut cum sa ii pun inapoi iam spus directorului si dumnealui ma pus sa imi dau demisia. pe urma a primit de la politie o citatie .. m-am dus si am dat declaratie ca am luat eu bani. acuma dupa aproape 2 ani am primit o citatie sa ma prezit la parchet la un anumit procuror. vroiam sa stiu daca nu pot sa ma prezit nefiind in tara , ce pot patii si ce anume trebuie sa fac. eu sunt plecat de 2 saptamanii :(( pe citatie scrie ceva de art. 215 si 249.
va multumesc si astept un raspuns cu ce asi putea sa fac !!