avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters94053

Activitate ContSters94053

In actele necesare pt dosar observ si Carnet de munca. Nu am avut asa ceva inca. :( Poate fi compensat cu aceasta adeverinta de la ITM care certifica activitatea mea la aceasta firma?

" S-a eliberat prezenta in baza documentelor de personal si salarizare existente la ITM spre a-i servi la completarea vechimii in munca. Nu dispunem de carnete d emunca la data prezentei."
Va multumesc foarte mult.
Sa aveti o zi frumoasa. :)
Va multumesc pentru raspuns.

Va rog mult de tot sa ma mai lamuriti intr-o privinta..
Pe data de 22.06.2009 ITM a emis la cererea mea o adeverinta de vechime la acea societate si data incetarii activitatii este de 23.05.2009... As vrea sa stiu daca exista o perioada limita de depunere a dosarului de somaj si de cand incepe aceasta sa curga.... Va multumesc!
Buna ziua!

Ma bucur mult ca am descoperit acest site si sper sa ma lamuresc cat mai repede.

Am absolvit facultatea pe 22.06.2009 si am fost disponibilizata ( de la locul de munca ) pe data de 23.05.2009.
Licenta o am pe 2.07.2009.
Cum sa fac pentru a beneficia de somaj? Am inteles ca anii de studiu se considera vechime in munca. Atunci prestatia mea de la locul de munca nu se adauga si ea la aceasta vechime? Am cumva mai multe modalitati de obtine somajul? Adica de pe urma locului de munca sau de pe urma finalizarii studiilor? Si as vrea sa stiu cum se calculeaza somajul sau este unul standard ptr toata lumea.

Va multumesc anticipat si as vrea sa intelegeti nerabdarea mea.