avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 999 soluții astăzi
Forum Activitate GoleaDaniel

Activitate GoleaDaniel

Răspuns la discuția Probleme inmatriculare
In sfarsit,in aceasta dimineata am primit de la Senatul Romaniei copiile dupa contractul de vanzare - cumparare si dupa factura.Se poate imnatricula doar cu copiile?Mai am nevoie de actele originale?
Răspuns la discuția Probleme inmatriculare
ar fi ideal!multumesc mult:)
Răspuns la discuția Probleme inmatriculare
ok.....actiunea se demareaza la tribunalul din localitatea mea de domiciliu?
Răspuns la discuția Probleme inmatriculare
ultimul proprietar trecut in cartea de identitate este Senatul Romaniei....Am luat legatura cu ei in nenumarate randuri,dar degeaba!
Buna ziua,acum ceva vreme am cumparat o masina de la un domn din Bucuresti.Dansul cumparase masina de la Porsche Romania.Porsche Romania o cumparase de la Senatul Romaniei printr-un simplu contract de vanzare-cumparare,care nici macar nu era stampilat de catre Senat.Am incercat in nenumarate randuri sa inmatriculez autovehiculul,dar de fiecare data m-am lovit de nulitatea contractului de vanzare-cumparare despre care cei de la Inmatriculari mi-au zis ca nu este valabil incheiat intre 2 firme.Senatul putea sa vanda masina catre porsche romania doar printr-un contract de vanzare-cumparare?Am tot sunat la Senat sa-i rog sa imi puna acar stampila pe contract,dar am fost refuzat in nenumarate randuri spunandumi-se ca trebuie neaparat sa mearga un reprezentant de la Porsche sa verifice seriile caroseriei iar abia apoi sa imi puna stampila.Cei de la Porsche au zis ca nu ai nici un interes sa efectueze deplasarea,chiar daca eu suportam costurile.Ce pot sa fac in situatia de fata?Mai reusesc sa inmatriculez masina?