avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1515 soluții astăzi
Forum Activitate ionadelache

Activitate ionadelache

Răspuns la discuția Improprietarire
Contractele sunt de prin 1965, 1951 (mai toate de prin acesti ani), majoritatea sunt extravilan,

Doamna Kyandra, sa presupun ca nu se mai poate face nimic atata timp cat termenul limita era in 30.11.2005?
Discuție Improprietarire
Buna seara,

Acum cateva luni una din bunicele mele a decedat. In urma ei au ramas (material vorbind) cateva terenuri si o casa.
Problema e ca pentru terenuri avea doar acte de vanzare-cumparare (acte vechi, intre ea si fostii proprietari), ea fiind batrana si nu se putea deplasa prea mult (pentru a face alte acte).

Fiind singurul mostenitor m-am dus la primarie pentru a discuta cu cei de acolo legat de aceste terenuri. Mi s-a spus ca nu se mai pot face multe pentru terenuri intrucat "nu stiu ce s-a intamplat" cu legea pentru improprietarire (imi pare rau ca n-am retinut care e aceasta; daca retineam o citeam si poate-mi dadeam seama).
Am plecat de acolo exact cum m-am dus, adica fara multe informatii. Dumnealor nu stiau prea multe, eu nici atat...

Ce ar trebui sa fac pentru a obtine titlurile de proprietate? se mai poate (ca dumnealor mi-au dat de inteles ca nu; dar la cat se pricepeau...)?

Multumesc.