avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Activitate Alin Pop

Activitate Alin Pop

am ordinul de plata cu detalii: PENTRU RAMBURSARE ANTICIPATA INTEGRALA A CREDITULUI NR. cutare, plus extrasul de cont de la ei, plus scrisoarea de lichidare cu instructiunea expresa de rambursare anticipata.
Ceea ce au facut ei cred ca poate fi incadrat in politica generala a bancii, dar in acelasi timp si intr-o crasa neglijenta in serviciu, ei avand obligatia prin CGA ale bancii de a face ceea ce le cer.
Se poate merge si pe daune, deoarece date fiind cele mentionate eu nu mai pot sa apelez la credit pana la stingerea litigiului , pierzand in acest fel anumite oportunitati de a-mi cumpara o locuinta?
Buna ziua,
am o problema cu BCR. Aveam un credit la ei din 2005 pentru care am facut o refinantare in ianuarie 2007 de la Pireus. Am facut toate hartiile cerute, li s-au virat banii , INSA, din nu stiu ce motive, BCR nu a inchis creditul , a pus banii virati intr-un cont curent de unde isi trag lunar rata cu dobanda aferenta. Am aflat de problema de abia acum, cand m-am adresat unei alte banci pt o descoperire de card. Ar fi asteptat bine-merci sa se termine banii din cont (inca vreo 2 ani) dupa care m-ar fi notificat ca restantier.
Ce e de facut?
Am facut o soliocitare catre BCR sa imi explice. Astept un raspuns de la ei. in caz de solutionare nefavorabila sunt hotarat sa ii dau in judecata.
Multumesc