avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate lucalex

Activitate lucalex

Răspuns la discuția TAXA DE PRIMA INMATRICULARE
in septembrie 2010 am platit taxa de poluare.
Ce solutie ar fi in aceasta situatie?
Exista sanse de a fi restituita taxa de prima inmatriculare pentru o masina MAZDA 3 noua, EURO 4, daca a fost fabricata in Japonia si nu in UE? Exista practica judiciara in acest sens?
Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri, sugestii!
....e greu sa traiesti la bloc... sa faci mereu compromisuri ...pentru a fi in relatii bune cu ceilalti colocatari ai blocului si fiindca esti o familie tanara trebuie sa apleci merei capul in fata celor care afirma de cate ori sunt in fata blocului..."stam de 30 de ani in bloc nu o sa schimbam nimic atata timp cat suntem aici..ati venit voi sa faceti reguli?"
intr-adevar 7 ani de cand stam aici a fost aproape ok cu vita de vie (facand abstractie de mizeria care era in balcon - struguri de toamna pana primavara fiindca vecinii de la et superioare nu reuseau sa-i adune pe toti asa ca ... aveam tot timpul mizerie in balcon (strugurii sunt negrii) si sa nu mai punem la socoteala frunzele si toate ganganiile care-si duc veacul printre frunze... si migrau prin balconul nostru...
anul acesta am inchis balconul iar acum se face izolarea termica a blocului ... nu o sa mai am acces sa curat vita in dreptul balconului ... plus ca fatada acum arata excelent... dar cu vita intr-un an va fi din nou o ---miozerie.... nu e pacat de banii investiti?
daca o tai eu ce se poate intampla?
vita de vie pleaca de la parter ... vecinul de la IV ar putea sa o pastreze... eventual in ghiveci
=D>
imi convine raspunsul tau felix ... dar situatia e delicata si vreau sa ma asigur ca daca fac acest lucru nu (tai vita) nu am probleme legale#-o
care este reglementarea legala in cazul vitei de vie la bloc?
stau la et Ii am reabilitat blocul si as dori sa renunt la vita de vie care se sprijina de balconul meu dar vecinul de la IV nu vrea in ruptul capului sa renunte la vita de vie?
ce se poat:dance:e face?