avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1538 soluții astăzi
Forum Activitate brend

Activitate brend

Am un credit pe 10 ani in valoare de 12000 ron incheiat in 2006 ,am achitat pana in 2009-03 cand am ramas fara loc de munca si nu am mai putut achita . In septembrie 2009 am fost contactat de o sc de recuperare si mi sa stabilit o rata dubla fata de cea de la banca ,din care cu chiu cu vai am mai achitat pana in ianuarie anul acesta cand nu am mai putut achita numic . Acum sunt presat continu de aceasta sc sa achit suma integrala ne fiind scazuta suma care deja am mai achitat in cele 4 luni spunandu-mi-se ca acei bani sunt doar dobanzi si penalizari.
Ce mi se poate intampla daca nu mai achit nimic ,tinand cont ca este un credit de nevoi personale fara garanti de nici-un fel de giranti .Eu nu detin nici propietati pe numele meu si nici parintii mei.
Multumesc anticipat
am un credit pe 10 ani , am achitat o perioada de 2 ani si acum nu mai pot ce solutii am ?
mentionez ca nu am girat cu nimic ,creditul fiind luat pe PF care in momentul acesta nu mai functioneaza
ca si bunuri materiale nu mai detin nimic tot ce am avut am ,investit intr-o societate care la momentul acesta este in proces de lichidare fiind declarata insolventa
se poate incheia un contract de comodat intre doua persoane fizice ne autorizate?
eu vreau sa inchei un contract de comodat pt un apartament pe o durata de un an .