avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Activitate Rapper

Activitate Rapper

Răspuns la discuția Corupere minori?
Multumesc pentru sfaturi.Mi-ati fost de mare ajutor.Pana la urma am reusit sa ma inteleg cu parintii fetei si nu vor mai depune plangere.Nu voi uita ce mi s-a intamplat niciodata.Pe viitor o sa fiu mult mai atent.Multumesc din nou.
Răspuns la discuția Corupere minori?
Nu stiu ce sanse am sa ma dau bine pe langa parintii fetei.Mama ei a spus ca va face tot ce ii va sta in putinta sa se razbune pe mine.MI-a spus ca i-am distrus copilaria insa fata nu are nicio remuscare,nimic.Nu cred ca realizeaza gravitatea situatiei.Sunt disperat nu stiu ce sa mai fac.Si eu peste 3 zile trebuie sa plec din oras sa ma duc la munca in alt oras.Viata mea e distrusa!
Răspuns la discuția Corupere minori?
Fata este dezvoltata insa nu suficient pentru a invoca faptul ca am crezut ca are peste 18 ani.Daca spun ca am crezut ca are peste 15 ani este mai bine decat sa stiu varsta ei (avand 13 ani)?Si daca recunosc fapta in fata organelor de cercetare penala si s-a produs de comun acord,ce pedeapsa primesc?
Răspuns la discuția Corupere minori?
Singurul lucru care il vreau este sa scap.Nu exista nicio solutie sa se intample asa?
Răspuns la discuția Corupere minori?
cum poate dovedi ca eu am avut relatii sexuale cu ea si nu altcineva?... daca o duce la ginecolog si afla ca nu mai este virgina are cum sa afle si cu cine s'a intamplat daca ea nu spune nimic?.....si chiar daca ar spune....
Răspuns la discuția Corupere minori?
exista vreo solutie sa scap?....si care ar fi aceea??? :(
Am si eu nevoie de ceva sfaturi in legatura cu ceva.Eu am 18 ani si am avut o prietena care are 13 ani (inca nu a facut 14).Inainte sa fac 18 ani am intretinut relatii sexuale cu aceasta fata.Fata a avut peobleme psihice cand a fost mai mica(acum cativa ani)adica si-a taiat venele cu lama.Am incercat sa ma despart cu ea dupa ce am facut 18 ani insa degeaba.Mi-a spus ca daca o parasesc se sinucide.Cand ieseam cu ea in oras venea cu pumnu de pastile imi buzunar si imi spunea ca daca o las le inghite pe toate.A vrut sa se taie cu lama,am si martori.Si al 3lea lucru,a vrut sa plece de acasa fara destinatie insa a fost oprita la timp.Pana acum 2 saptamani aproximativ fata a stat singura acasa pentru ca tatal ei a fost plecat la munca in tara si mama ei a fost in strainatate.In tot acest timp cat a fost singura acasa nu a stat nimeni cu ea si nu cred ca are vreun act semnat ca are tutore.Mama ei a aflat ca am intretinut relatii sexuale si se va duce cu ea la ginecolog dupa care va depunde plangere la politie impotriva mea.Pana acum am gasit doar 2 solutii prin care as putea sa scap:
1.Fata sa nege tot
2.Sa ii santajez parintii ca a lasat-o singura acasa si nesupravegheata avand probleme psihic.

Va rog am nevoie de sfaturi..