avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 865 soluții astăzi
Forum Activitate utilizatorxxl

Activitate utilizatorxxl

din anul acesta vreau sa incep facultatea de drept.... dar o voi face la ff ! fiindca mai sunt la o alta facultate de zi!
Am inteles ca trebuie sa fac 2 ani de stagiatura de langa un notar....e ok ... dar am inteles ca mai trebuie sa dau inca un examen final? ca sa devin notar? asta inseamna ca daca am luat examenul acesta pot sa imi deschid un birou?
In ce consta examenul ? ce anume trebuie sa invat mai exact? ma gandesc ca in 5 ani ... am timp sa invat putin cate putin , ca in cele din urma sa il pot promova.... Unde pot gasi ... articolele....?pe care trebuie sa le invat'/? un sfat va rog si eu mult:((
utilizatorxxl a scris:

si ei cum pot afla ca sunt urmariti penal? vor fi chemati la sectie?



deci daca vor fi chemati la sectie inseamna ce cei de la Carrefour au facut plangere?
si ei cum pot afla ca sunt urmariti penal? vor fi chemati la sectie?
ei mi-au spus ca politistii au spus ca ii pun sa de-a acele declaratii in cazul in care cei de la carrefour ar vrea sa faca plangere.... , dar ei au spus ca nu vor face asta... acum nu stiu....ce se intampla?
nu. au peste 20 de ani
2 prieteni buni de-ai mei au furat 3 produse din carrefour in valoare de 170 de lei. Desigur nu sunt mandra de aceasta fapta ... i-au chemat in camera... li s-au cerut buletinele....a venit un angajat .. sau nu stiu mai ce exact .. s-a completat un fel de formular....parca ceva cu prejudiciu.. nu mai stiu exact ... dar se pare ca au venit si politistii , cei 2 nu au recunoscut fapta dupa care au fost perchezitionati si s-au gasit produsele la ei! produsele trebuiau platite de 2 ori dar ei nu au avut bani la ei asa ca l`au platit odata... si li s`a dat si bon... dar politistii i-au pus sa de`a declaratie , totusi cica puteau sa scrie ce vor... iar politistii au spus ca o sa fie chemati la sectia de politie...in alta zi ... cu bonul.. si sa explice neintelegerea.... in cazul asta ce se intampla? li se vor intocmi dosar penal???? de ce au fost pusi sa de`a declaratie?
multumesc... astept un raspuns urgent#-o


si de ce au mai fost chemati ? la sectie?