avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate george1234

Activitate george1234

buna seara
pe 24 alitalia mi-a pierdut bagajul
am efectuat o cursa Palermo - Roma - Otopeni iar la Roma am constatat ca bagajul (geanta 17 kg) nu a sosit cu mine
am facut o reclamatie la birou acolo , am mai asteptat 2 curse de la palermo la recomandarea domnisoareai care a spus ca e posibil sa vina cu urmatoarele , dar nu a venit
intr-un final a trebuit sa plec ca sa prinda legatura cu Otopeni
dupa ce am ajuns acasa am sunat in fiecare zi la call centerul alitalia , pe 26 mi-au spus ca este in roma si ca urmeaza sa fie trimis la otopeni
sun la otopeni la bagaje si cei de acolo nu stiau nimic despre asa ceva si ca au o gramada de probleme cu cei din roma
evident trec zile intregi si mereu acelasi raspuns de la otopeni (in roma nu mai avea sens sa sun din moment ce ma duceau cu zaharelu)
nici in momentul de fata nu se stie cu exactitate unde e
am cam ajuns la capatul rabdarii sincer

nu aveam lucruri de valoare foarte mare , chestii cu care orice tanar vine acasa dupa o vacanta la rude in italia : haine multe , aproape toate cosmeticele , bauturi ,aveam si ceva branza care sigur s-a stricat si diverse bunuri pe care nu o sa le pot cumpara de aici indiferent de suma pe care o voi primi (suveniriuri si diverse amintiri)asta ca sa nu mai zic de situatia creata : am ramas cu putine haine , a trebuit sa imi cumpar minimul de etc. plus factorul psihologic

as dori sa stiu dupa cat timp se pot cere despagubiri si la ce suma se ridica?
Răspuns la discuția amenda ratb nesemnata
mai vreau sa stiu un aspect , dupa cum ziceam in cam 10 zile voi pleca din tara cam 3-4 sapt si as dori sa stiu daca pot intampina dificulati sau probleme la punctul de iesire din tara la aeroportul otopeni
Răspuns la discuția amenda ratb nesemnata
contractele de servicii se pun?
am abonamente orange si rds pe numele meu
in rest nici o proprietate ceva
prescrierea se face dupa 3 ani parca nu?

va multumesc
buna ziua,
in dat de 17.06 ac am fost "prins" fara bilet pe linia 335... in fine greseala mea ca uitasem sa iau bilet din cauza grabei
nu am vrut sa semnez procesul verbal si astazi 7.07 imi vine amenda la posta
vreau sa stiu daca pot sa o mai aman putin... sau eventual daca mai pot plati la jumatate mai ales ca voi pleca din tara aprox 3 sapt
pe spate scrie si ceva de executare silita...ce pot sa patesc in cazul in care sunt student si nu am nici un fel de venit?

va multumesc