avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Activitate inexpugnabilul

Activitate inexpugnabilul

Răspuns la discuția Inselaciune, reabilitare.
Sarut mana, Doamne ajuta!
Răspuns la discuția Inselaciune, reabilitare.
Vă multumesc pentru lamuriri.
Spuneti-mi, va rog, cum as putea sa aflu in ce faza este dosarul...
Si cum pot sa aflu cand si cum am sa fiu reabilitat.

Multa snatate!
Răspuns la discuția Inselaciune, reabilitare.
Mai mentionez si faptul ca nu am dus la bun sfarsit inselaciunea si deci nu am facut nici un prejudiciu firmei in cauza, doar ca intentia se sanctioneaza la fel ca fapta. Iar diferenta de bani dintre produsul ieftin si cel scump era de 190 lei noi.
Răspuns la discuția Inselaciune, reabilitare.
As putea avea interdictie sa parasesc tara pentru asa ceva? Daca ma cauta politia ca sa ma aresteze si ma opresc in vama?
Răspuns la discuția Inselaciune, reabilitare.
Buna ziua,

Exact in aceeasi situatie ma prezint si eu. Fapta este aceeasi si am trecut prin aceleasi faze ca domnul (declaratii, anchete, amprentare, fotografiere). In septembrie se fac 2 ani si nu stiu nimic despre caz. Am fost la sectia de politie la care am fost anchetat si mi-au zis ca nu stiu nimic de dosarul meu, sa merg la Parchet (cred) si sa intreb acolo.
La ancheta doamna care a desfasurat-o mi-a zis ca nu o sa mi se intample nimic grav. O sa platesc o amenda si o sa beneficiez si de reabilitare peste cativa ani (3 spunea dansa). insa pana in momentul de fata nu am primit nici o amenda.
La sfarsitul lunii (27 iulie) plec din tara pentru cateva zile, in excursie. O sa am probleme la vama?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri si lamuriri