avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Activitate sergiu007sergiu

Activitate sergiu007sergiu

Răspuns la discuția recuperare datorii
Mai sunt 2 zile pana cand trebuie sa-mi dea macar 500 de euro tipul ,.... daca nu am sa merg sa depun o plangere penala, dupa care nu stiu ce se va intampla..:rtfm::((
DACA INDIVIDUL NU ARE NIMIC PE NUME SI NU-MI DA BANII CE I SE VA INTAMPLA?
RAMAN CU DECLARATIA FACUTA SI RAMAN FARA BANI, SAU FACE INCHISOARE?
Răspuns la discuția recuperare datorii
va multumesc asa am sa fac:D
Răspuns la discuția recuperare datorii
CUM ARATA O PLANGERE PENALA?
Am auzit ca trebuie doar cateva randuri,dar nu stiu cum se formuleaza, si cam cat ma costa treaba asta?

va multumesc
Răspuns la discuția recuperare datorii
daca tot nu vrea sa-mi dea banii pana la data din acel contract, am sa apelez la forta mass media. am sa le spun tuturor cunostintelor lui de inselaciunea facuta mai ales ca nu sunt singurul si sa nu cada prada si altii.
poate daca apelez la ziarul local sau altele nationale de mare rulaj
am sa fac fluturase si impart in tot orasul :D
chiar daca ani de zile am sa lucrez sa-i fac zile fripte pt ca am pierdut totul din cauza lui
Răspuns la discuția recuperare datorii
am reusit sa-l conving sa facem un contract de mana cu un martor =D> sper ca ajunge macar atata.
pana la 1 septembrie are 2 rate de 3000ron.
daca nu mii da ce pot sa fac cu hartia scrisa de mana
Răspuns la discuția recuperare datorii
cum as putea sa-mi recuperez banii?
sau sa incep sa cer si eu sa cum a facut el.
Azi m-au sunat de la banca, am 68 de zile intarziere cu rate la banca si se va preda dosarul la executare silita .nu am bani nici pentru hartie igienica,
trebuie sa-mi platesc chiria,facturile si macar o paine tot a doua zi.
SUNT DISPERAT :((
SUNT PE PRAGUL SA-MI PUN CAPAT ZILELOR, NU MAI POT NICI DORMI

AJUTATIMA VA ROG CU IDEI PE CARE SA LE POT PUNE IN PRACTICA #-o
Răspuns la discuția recuperare datorii
am sa-i propun sa mergem la notar ca sa punem negru pe alb datoria lui fata de mine.
dar am o intrebare; daca accepta si nu imi da banii pe urma ce se poate intampla mai ales ca nu are garantie?
pot sa recuperez cumva?
X-( #-o

Va rog sa nu abuzati de emoticoane, regulamentul forumului interzice acest lucru. Multumesc.
Răspuns la discuția recuperare datorii
va multumesc foarte mult.dar as vrea sa mai intreb ca daca am sal speriu cu niste baieti in urma carei sa iasa cu leziuni usoare ce pot sa patesc?
Răspuns la discuția recuperare datorii
nu sunt singurul caruia datoreaza m-am gandit ca daca fac o plangere alaturi de ceilalti,poate am succes,mentionez ca tipul trebuia sa fie arestat dar a primit 3 ani nu stiu cum ii zice dar este afara nu in parnae.aproape ca plangea in fata mea sa-i dau 500 euro pt ca nu vrea sa intre la zdup pana la proces
Răspuns la discuția recuperare datorii
am doar niste inregistrari in care recunoaste ca trebuie sa-mi dea 1500de euro dar e si asta in limba maghiara. am sanse sa fac ceva?