avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Activitate FLORI PISOI

Activitate FLORI PISOI

succesiunea a fost facuta si ei sunt trecuti in actul de proprietate al casei. de catre socru nu s-au facut alte acte. multumesc mult pentru raspunsuri!
mai vreau sa stiu daca in cazul in care se vinde acest imobil si se cumpara un alt imobil( cu acordul sotului) , el mai poate fi trecut in actul de vanzare cumparare la fel cum a figurat si pana acum in actul de proprietate?
buna ziua! este prima mea vizita pe acest forum si sper sa ma descurc.
as vrea sa gasesc si eu rasp la urmatoarea pb care ma nelinistete fff tare.
sotul meu impreuna cu sora lui au mostenit o garsoniera in urma decesului tatalui lor care era divortat la acea data de soacra mea. mentionez ca nu si-a mai refacut o alta fam ,drept pt care sotul meu si sora lui sunt unicii mostenitori.
pb este urmatoarea: sora lui locuieste de aproximativ 10 ani in acea garsoniera, a facut anumite imbunatatiri, iar acum vrea sa se mute in alt sector al Bucurestiului.sotul meu nu este de acord cu acest lucru pt ca nu stie daca in urma acestei vanzarii isi pierde dreptul pe care il are in momentul de fata. in plus as dori sa stiui daca la momentul actual ea are mai multe drepturi decat sotul meu. va multumesc pt ajutor si sper sa gasesc rasp la pb noastra!