avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1926 soluții astăzi
Forum Activitate vio.r

Activitate vio.r

In extrasul de cont apare suma pe care i -am virat-o tipului in contul sau,apare numele sau.Cum spuneam el s-a ocupat de intocmirea dosarului eu venind cu adeverinta de salariu. Continutul dosarului ,ce garantii s-au depus ,i-mi e strain. Pentru 24 000 euro trebuiau niste garantii iar eu personal nu am adus ,daca sunt si sunt false cu se va pune problema?
Iar ca aceste garantii sa convinga banca ce documente puteau fi ,ce semnaturi trebuiau sa aiba sau ce stampile?
Da sunt mai multe persoane pacalite inclusiv rude de gr.II . Tipi cunosteau multa lume ,lucrau la Garda Financiara si alte institutii financiare au avut credibilitate la un moment dat.
Camatarii....s-au numarat printre ,,prieteni'' in perioada imprumuturilor cand s-au terminat cei de la care puteau lua bani.
Din cauza acestora individul a fugit din oras, nu din cauza noastra, celor pacaliti si cuminti.
Ce e mai bine in acest caz plangere la Parghet sau Politie mai ales ca au fost angajati ai statului in institutii importante.

VA MULTUMESC pt raspunsurile de pana acum !
Buna ziua!
Am inprumutat o suma mare de bani unei familii, tata si fiu,pe incredre.La momentul respectiv ocupau functii publice in finante bine platite . Dar in timp nu le au ajuns banii imprumutai de la mine ( si nu numa !) apeland ,se pare si la camatari. Astfel pricipalul imprumutat,fiul, a disparut din oras renuntand la tot si lasand in urma multe ,,inimi zdrobite si buzunare pustiite'.
Banii pe care i am dat catre cei doi au fost luati din banci ( eu fiind in executare ) ei s au ocupat de intocmirea dosarelor de garantii eu venind numai cu adeverinta de salariu si cu semnaturile. Nu am niciun dosar de la credite, totul ramanad la ei ,in prezent piedute dupa aventura cu camatarii... cred.

Parintii si au vandut apartamentul si nu cunosc unde s au mutat.
El ,fiul, e fugit din oras l am aflat dar nu imi raspunde, ma evita .
Cum ar trebui sa procedez legal?