avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Activitate den71gr

Activitate den71gr

Răspuns la discuția card credit
cardul si limita expira pe data de 15.10.2009, eu am ridicat cardul cel nou pe data de 10.10.2009 in urma unei scrisori de la banca, cind am si intrebat daca trebuie sa pun banii pe card pentru acoperirea limitei deoarece trecuse termenul de 2 ani si mi-au spus de la banca ca nu este nici o problema deoarece la ei la banca nu am restante, iar pe data de 17 mi-au retras toti banii dupa card, fara nici o instiintare fara nimic pe motivul mai sus mentionat. Doar am intrebat? Limita a fost data printr-o conventie intre banca si angajator.
Răspuns la discuția card credit
banca mi-a dat raspunsul urmator:"deoarece inregistrez restante la o alta banca si sunt in biroul de credit sistemul mi-a retras limita de credit si pina la recuperarea acesteia integral, orice suma intra pe card se va lua de banca", iar eu drept urmare am schimbat cardul la alta banca. in afara de asta mi-au spus sa fac un alt imprumut la banca pentru recuperarea limitei. Am fost la O.P.C. le-am explicat ca nu m-au instiintat in nici un fel, iar acestia mi-au raspuns ca este totul ok din punctul lor de vedere, iar acum am primit o instiintare de la o firma de recuperare ca ma baga la executare silita.
Discuție card credit
anul trecut in octombrie, am fost la banca sa-mi schimb cardul deoarece trecusera cei doi ani. Am schimbat cardul si am intrebat daca trebuie sa pun limita pe card inapoi,. de la banca mi s-a raspuns ca NU, eu intreband de doua ori, chiar si o doamna de la credite. La aproximativ o saptamina mi-a intrat salariul, am scos o suma mica de bani, iar a doua zi cind am vrut sa scot banii nu mai aveam nimic ( nici limita si nici salariu). am intrebat la banca unde sunt banii dupa card si dupa multe rugaminti mi-au spus ca sunt in biroul de credit si mi-au retras toti banii FARA NICI O INSTIINTARE.
Am fost la protectia consumatorului am depus o plingere impotriva bancii alaturind si fluturasii de la bancomat si mi sa dat raspunsul dupa 20 zile ca banca a facut bine ce a facut?? (adica fara sa ma contacteze in scris sau telefonic, nimic), iar acum m-au trimis in executare silita deoarece nu am mai platit nimic