avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 861 soluții astăzi
Forum Activitate MMB

Activitate MMB

buna ziua,
am rugamintea de a-ma ajuta cu un raspuns referitor la urmatoarea situatie.
M-am intors din concediu crestere copil in Aprilie 2012, cand copilul avea 10 luni fiind pe varianta de 1 an.
Daca vreau de la 1 ianuarie 2013 sa intru in concediu fara plata ptr cresterea copilului pt un 1 an se poate?

Răspuns la discuția Stimulent de insertie
revin cu inca o intrebare. Am vazut raspunsurile pe aceasta tema , dar, inca nu sunt lamurita. Mi-am notificat inca de la inceputul lunii Martie ca incepind cu luna Aprilie doresc sa-mi reiau activitatea, fiind in concediu de crestere copil pina la 1 an. La prima discutie mi-au facut o oferta pe care am refuzata, de apleca cu niste salarii, acum ramanand sa-mi reiau activitatea cu 17 Aprilie, dar inca nu-m dau un raspuns.
As dori sa stiu, daca i-am notificat pe email-ul companiei, se ia in considerare in caz de ceva....
De asemenea, dat fiind perioada de cand i-am notificat, daca voi fi fortata sa-mi reiau activitatea dupa finalizarea concediului de 12 luni, vor avea 6 luni la dispozitie pina sa ma concedieze? si nu 18 luni ca in varianta in care ma intorceam mai devreme? si pierd si stimulentul...
Astept un raspuns,
Multumesc,
Răspuns la discuția Stimulent de insertie
multumesc pentru raspuns.
buna ziua,
as dori cu cat timp inainte de terminarea concediului de crestere copil pina la 1 an pot sa depun dosarul ptr stimulent?
De asemenea, daca intre timp imi incetez activitatea "cu acordul partilor" se sisteaza si stimulentul?
Multumesc