avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1282 soluții astăzi
Forum Activitate Nacu

Activitate Nacu

Răspuns la discuția Divort prin comun acord
Am inteles tot ce mi-ati spus , multumesc mult , informatiile dvs m-au linistit .
Răspuns la discuția Divort prin comun acord
Considerati ca ar trebui sa ma reprezinte un avocat in proces , daca fostul sot nu doreste apartamentul , si e de acord cu faptul ca eu sa raman cu apartamentul , ca unic proprietar , cu toate datoriile pe care le avem acum si cu grija bunicii lui ?
Răspuns la discuția Divort prin comun acord
Pai si daca nu am depus acea tranzactie privind partajarea masei devalmase , ce se mai poate face in acest sens ?
Cam la cat s-ar ajunge la plata sultei catre fostul sot ?
Răspuns la discuția Divort prin comun acord
Contractul de vanzare -cumparare nu stipuleaza sa avem grija de batrana , ci doar ca ea poate locui in apartament fara sa implice si altceva . Multumesc mult
Răspuns la discuția Divort prin comun acord
Va multumesc mult.
Divortez de sotul meu dupa 7 ani de casatorie , nu avem copii , avem un apartament si locuim cu bunica sotului . Apartamentul l-am cumparat de la bunica sotului , ea avand drept de uzufruct viager, eu urmand sa am grija de ea pana va deceda . Se poate ca in urma cererii de divort prin comun acord sa obtin o hotarare judecatoreasca prin care sa imi raman mie apartamentul ? Mentionez ca in cererea de divort am specificat amandoi acest lucru . Si daca nu se poate asa ceva , ce se poate face pentru a obtine aceasta hotarare judecatoreasca .Va multumesc mult.