avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1819 soluții astăzi
Forum Activitate adib1984

Activitate adib1984

Răspuns la discuția alcoolemie 0.67 in aerul expirat
In general cam cat ar putea tine acest proces.daca dupa recalculare mi se va gasi o alcoolemie mai mica de 0,8 din acel moment voi avea 3 luni suspendat permisul nu?slabe sanse sa imi iasa din prima o alcoolemie mai mica de 0.8 nu?
de exemplu ar putea dura 1 an toata chestia aceasta?Ar trebui sa ma duc la agentul care imi cerceteaza dosarul sa l grabesc sa mi dea rezultatele?
Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția alcoolemie 0.67 in aerul expirat
In general cam cat ar putea tine acest proces.daca dupa recalculare mi se va gasi o alcoolemie mai mica de 0,8 din acel moment voi avea 3 luni suspendat permisul nu?slabe sanse sa imi iasa din prima o alcoolemie mai mica de 0.8 nu?:(
de exemplu ar putea dura 1 an toata chestia aceasta?Ar trebui sa ma duc la agentul care imi cerceteaza dosarul sa l grabesc sa mi dea rezultatele?
Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția alcoolemie 0.67 in aerul expirat
Va multumesc,
Deci ar fii niste sanse sa scap doar cu permisul suspendat pe 90 de zile.Acel expert despre care vorbiti d-voastra unde l as putea gasi?Cam in cat timp vin rezultatele biologice?in tot acest timp pana la asteptarea rezultatelor nu am dreptul de a conduce nu?Dupa cum ati spus si d-voastra at trebui sa gasesc un expert, cand ar trebui sa l consult :acum sau dupa rezultatul analizelor?
Buna ziua,
Am fost depistat cu o alcoolemie de 0,67 in aerul expirat.Dupa aceasta mi s au recolatat doua probe biologice la care inca nu am primit rezultatele.In ultimul an eu am mai avut permisul suspendat de 2 ori pt viteza si pt neacordare de prioritate cu tamponare usoara,imi poate spune si mie careva ce trebuie sa fac de aici incolo ca sa scap mai usor.As vrea sa stiu si eu cea mai usoara si cea mai drastica pedeapsa pe care as putea sa o primesc.Permisul mi se va anula?SI daca da imi poate spune cineva pt cat timp?
Va multumesc anticipat