avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Activitate roscatika23

Activitate roscatika23

Răspuns la discuția acordarea vizei
din turcia nu poate obtine viza pe motiv ca are interdictie in romania.
fostul patron al lui este turc.putea sa-i faca ceva sa nu mai obtina viza pentru romania?caci statul roman nu i-a pus nici o interdictie.el avea permis de seder pana pe 16 ianuarie 2009 dar a plecat din romania pe 7 ianuarie 2009.deci nu a stat ilegal in romania.
Discuție acordarea vizei
Daca prietenului meu de origine turca i s-a pus interdictie de catre fostul patron(din cauza unor probleme personale) de a intra in Romania,cum mai poate obtine viza de turist?Mentionez ca vroiam sa ne casatorim in Romania.Daca casatoria va avea loc in Turcia,el va putea obtine permis de sedere in Romania desi are acea interdictie?#-o#-o:((:((:((Va multumesc anticipat.
Buna seara.numele meu este mariana si sunt cetatean roman.vreau sa ma casatoresc cu un cetatean turc dar avem o problema:fostul lui patron i-a pus interdictie in romania si bulgaria.are probleme cu viza.ce putem face ca sa vina in romania?daca ma voi duce in turcia si ne vom casatori acolo va putea veni in romania dupa aceea?va rog sa nu ocoliti mesajul meu caci am nevoie urgent de un sfat.va multumesc anticipat.